Kolejne doniesienia w sprawie filmu "Kler". Komu zależy na ataku w polski Kościół? | Narodowcy.net

Kolejne doniesienia w sprawie filmu “Kler”. Komu zależy na ataku w polski Kościół?

Za scenariusz w filmie Wojciecha Smarzowskiego “Kler” odpowiada zastępca dyrektora placówki powołanej przez ewangelickie społeczeństwo Krakowa. Jak również dowiadujemy się, że całą produkcję dofinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Jak możemy przeczytać na łamach “Republiki”, scenarzystą filmu Smarzowskiego okazał się Wojciech Rzehak. Film, który sądząc z przedpremierowych zwiastunów będzie jednym wielkim paszkwilem ukazującym kapłanów w najgorszym możliwym świetle dofinansuje także PISF. Coraz wyraźniej widzimy, komu tak naprawdę zależy na uderzeniu w polski Kościół.

„Wnioski związane z pojawieniem się filmu „Kler”, coraz bardziej obnażają strukturę „Zła”, której celem jest zniszczenie Kościoła Katolickiego” – pisze na łamach „Republiki” Zastrzeżyński. Jednocześnie zaznacza, że „Kler” idealnie wpisuje się w polski nurt produkcji filmowych, które mają za zadanie uderzyć w autorytet kapłana. Taką taktykę przez dziesięciolecia stosowały tajne służby komunistycznego aparatu represji.

„Coś dziwnego dzieje się z tą filmową produkcją, jakby wór trucizny, który ma być zaaplikowany polskiemu społeczeństwu, gdzieś po drodze do premiery rozsypywał swą zawartość. Dzieje się tak, bo Królowa Polski nie zostawi swoich w biedzie” – konkluduje autor.

źródło: pch24.pl

Komentarze