Komuniści na Manifie: ,"komunizm jest przyszłością tego świata" | Narodowcy.net

Komuniści na Manifie: ,,komunizm jest przyszłością tego świata”

W niedzielę ulicami Warszawy przeszła już 20 Manifa. Uczestnicy szli pod hasłem: ,,To my jesteśmy rewolucją. Dość litości dla przemocowych gości”. Wśród nich była grupa z czerwonymi sztandarami, która jak się okazało, głosi poglądy komunistyczne.

Manifa wyruszyła około 14.30 z placu Defilad, dokąd wróciła po przejściu ul. Marszałkowską, Alejami Jerozolimskimi, Nowym Światem i Świętokrzyską. 

Demonstracja w kilku miejscach zatrzymywała się, wygłaszano wtedy przemówienia. Dotyczyły one m.in. praw mniejszości seksualnych, praw emigrantów, postulatu dopuszczalności aborcji, problemu przemocy, wykorzystywania seksualnego w sporcie oraz kwestii ochrony środowiska. Wśród uczestników pojawili się m.in.: Robert Biedroń, Barbara Nowacka oraz Wanda Nowicka. 

Na transparentach, jakie nieśli uczestnicy widniały takie hasła jak: ,,Moje cierpienie was nie uszlachetni”, ,,Umiem gotować, zgotuję wam rewolucję” i ,,Aborcja to nie zawsze dramat”.

Karolina Więckiewicz z Porozumienia Kobiet 8 Marca mówiła o powodach organizacji manifestacji. Jak twierdzi, politycy przez tyle lat nie zrobili nic, żeby żyło się lepiej. Określa również rolę środowisk feministycznych. Według niej mają być rewolucją, zmianą. 

Po prostu musimy wziąć sprawy w swoje ręce, bo wiemy, że to się nie zmieni przez najbliższy czas. Żadna z ekip rządzących nie zrobiła dla nas tego, co chcemy, żeby było zrobione, więc to my musimy być tą rewolucją, to my musimy być tą zmianą. 

Podczas niej dziennikarz – Jaok – przeprowadzał wywiady z uczestnikami feministycznego marszu. Jego uwagę przykuła grupa młodych ludzi niosąca czerwone sztandary. Po krótkiej rozmowie z osobą z tej grupy, okazało się, że głoszą poglądy komunistyczne. Zostało to przyznane wprost. 

Członek owej grupy stwierdził, iż system socjalistyczny jest przyszłością tego świata.

Dziennikarz zwrócił uwagę na fakt, iż próbowano go wdrażać w różnych miejscach na świecie i nie kończyło to się najlepiej. 

Uczestnik tego wywiadu przyznał rację dziennikarzowi oraz wskazał na czynnik, który według niego można częściowo wyeliminować.

Zgadza się, bo przeszkodą jest czynnik ludzki, który można by teoretycznie wyeliminować częściowo.

Podał on również sposób, w jaki należy to zrobić. Według niego należy go skomputeryzować i zinformatyzować.

 

Źródła: gazetaprawna.pl, tokfm.pl

 

Komentarze