Konfederacja chce dekomunizacji w sądownictwie | Narodowcy.net

Konfederacja chce dekomunizacji w sądownictwie. Stworzyła specjalny projekt ustawy

Dziś w sejmie Konfederacja zorganizowała konferencje prasową, w której udział wzięli: Tomasz Grabarczyk, Krzysztof Bosak i Jakub Kulesza. Poinformowali oni, że został przygotowany projekt ustawy, który ma oczyścić polskie sądownictwo z osób, które związane były z PRL-em.

Projekt ma 3 strony (wraz z uzasadnieniem) i liczy pięć artykułów. W myśl dokumentu sędziami Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego, Naczelnego Sądu Administracyjnego oraz Trybunału Stanu nie mogły być osoby, które pracowały w organach bezpieczeństwa PRL oraz prokuraturze w okresie od 22 lipca 1944 r. do 31 lipca 1990 r.

W Polsce z uwagi na układ Okrągłego Stołu, układ, który się dokonał w Magdalence, nie została przeprowadzona prawdziwa dekomunizacja.  Ugrupowanie rządzące udaje, że zajmuje się dekomunizacją, a w swych szeregach ma funkcjonariuszy i byłych prokuratorów stanu wojennego PRL, co więcej takie osoby są proponowane do tak istotnej instytucji jak Trybunał Konstytucyjny.  – oceniał Kulesza.

Powodem, dla którego Konfederacja przygotowała  projekt jest wysunięcie kandydatury Stanisława Piotrowicza na sędziego Trybunału Konstytucyjnego.

W ciągu ostatnich czterech lat mieliśmy do czynienie z nieustającą wojną, próbą przejmowania Trybunału Konstytucyjnego (…). Wybory się skończyły i mamy cios ostateczny- próbę ośmieszenia tej instytucji poprzez umiejscowienie takich osób jak szeregach sędziów Trybunału Konstytucyjnego – kontynuował przewodniczący koła parlamentarnego Konfederacji.

Jest z naszej perspektywy wykluczone, aby osoby, co do których są tak poważne wątpliwości, jak pan Piotrowicz, zasiadały w szeregach tak szacownego gremium jakim jest Trybunał Konstytucyjny. Niezależnie od wszystkich gier politycznych, które toczyły się wokół Trybunału, uważamy, że trzeba o to dbać kto tam trafia – mówił Bosak.

Zapraszamy wszystkie kluby, łącznie przede wszystkim z samym PiS-em do poparcia tego projektu ustawy, który pozwoli spowodować, że kandydaci do Trybunału Konstytucyjnego będą lepsi, ponieważ ci ze złymi nawykami, wyniesionymi jeszcze z PRL-u, będą w sposób naturalny, na mocy tej regulacji, odfiltrowywani – kontynuował.

źródło: Facebook, rp.pl

Komentarze