Konfederacja pominięta w sondażu. Liderzy ugrupowania zapowiadają pozew | Narodowcy.net

Konfederacja pominięta w sondażu. Liderzy ugrupowania zapowiadają pozew

Wczorajsze wydanie „Wiadomości” TVP oburzyło wiele osób. W jednym z materiałów, które zaprezentowano w głównym programie informacyjnym  wyniki sondażu Pollster dla „Super Expressu”pominięto prawicową formację, sugerując, że nie przekroczyła progu wyborczego. – Prawnicy Konfederacji już pracują nad pozwem w trybie wyborczym przeciw dezinformacji zawłaszczanej przez PIS stacji – poinformował Krzysztof Bosak.

W czwartek, podczas głównego wydania „Wiadomości” TVP ukazał się materiał pt. „Sondaż: Polacy nadal chcą ‚dobrej zmiany’”. Dziennikarze zaprezentowali w nim wyniki najnowszego sondażu dla Pollster „Super Express”, który przeprowadzono w dniach 24-25 września.

Z badania wynika jednak, że w Sejmie znalazłoby się pięć formacji. PiS otrzymał 45 proc., druga była KO – 26 proc., a na kolejnych miejscach Lewica – 14 proc., PSL – 7 proc. i Konfederacja – 5 proc.

#Konfederacja pozywa TVP w trybie wyborczym za kłamstwo! Usuwają nas z sondaży!Już dziś o godz. 19:00 pikieta pod TVP (ul. Powstańców Warszawy 7), bądźcie z nami!

Opublikowany przez Konfederacja Piątek, 27 września 2019

Źródło: wmeritum.pl

Komentarze