Kontrola Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Tauron Dystrybucja. | Narodowcy.net

Kontrola Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Tauron Dystrybucja.

 Polska Agencja Prasowa poinformowała o kontroli jednej z dystrybucji sieciowych Tauron Dystrybucja.

Podjęta  kontrola dotyczy energetycznej linii przesyłowej 110 kV w relacji Siersza – Olkusz. Funkcjonariusze departamentu kontroli z delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Katowicach  zbadają dofinansowanie, które spółka Tauron Dystrybucja otrzymała dla tego projektu.

Skontrolujemy, czy wszystkie procedury i decyzje przy podejmowaniu inwestycji i jej i realizacji oraz dotacja dla niej były zgodne z przepisami- poinformował Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej Biura.

Kaczorek podkreślił również, że agenci CBA mają trzy miesiące na zakończenie kontroli – do 6 grudnia. Zgodnie z ustawą jednak szef Biura w uzasadnionych przypadkach może przedłużyć ją  maksymalnie do 6 miesięcy.

Współpracujemy z organem kontrolnym w pełnym zakresie kontroli, nasi pracownicy oraz dokumentacja są do pełnej dyspozycji kontrolujących. Działamy transparentnie i zależy nam na jak najszybszym wyjaśnieniu sprawy- powiedział Marcin Marzyński, rzecznik prasowy Tauron Dystrybucja z siedzibą w Krakowie.

Źródło: medianarodowe.com

Komentarze