Konwencja wyborcza Konfederacji w Warszawie – ,,Idziemy zabezpieczyć wartości, których nikt nie zabezpiecza" | Narodowcy.net

Konwencja wyborcza Konfederacji w Warszawie – ,,Idziemy zabezpieczyć wartości, których nikt nie zabezpiecza”

6 kwietnia w Warszawie odbyła się konwencja wyborcza Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy. Przemawiali główni liderzy ugrupowania, oraz zaprezentowano główne hasła i postulaty, na nadchodzące wybory do europarlamentu. Przedstawiono ostateczny skład list wyborczych.

Podczas wystąpień politycy sprzeciwiali się roszczeniom Żydowskim, pakietowi klimatycznemu, odebraniu suwerenności, wprowadzeniu euro. Zadeklarowano ochronę życia dzieci nienarodzonych, ochronę polskich kopalń i energetyki. Zwrócono również uwagę na problem masowej imigracji do Polski.

Będziemy walczyć o polskie wydobycie węgla, o polskie kopalnie, o spółki energetyczne, o niskie ceny prądu i dlatego wypowiemy pakiet klimatyczny.(…) Dzisiaj w Polsce obcy rządzą, jak chcą. Nie jest istotne, czy to Berlin, czy Waszyngton, czy Moskwa, czy jakakolwiek inna stolica wydaje polecenia. My dzisiaj mówimy, że działamy w polskim interesie. (…) W ubiegłym roku wjechało do Polski 600 tys. emigrantów, więcej niż do Niemiec. (…) Zatrzymamy zalew imigrantów z Ukrainy i z Azji. – prezes Ruchu Narodowego, Robert Winnicki.

 

PiS zamiast powiedzieć otwarcie żadnej dyskusji nie będzie, po cichu zawiera porozumienia i obiecuje, że te roszczenia wypłaci. (…) To PiS wciągnęło nas do UE. (…) To dzięki podpisowi śp. Lecha Kaczyńskiego utraciliśmy niepodległość i prawo unijne ma pierwszeństwo przed polskim. – prezes partii KORWIN, Janusz Korwin – Mikke.

 

W narracji politycznej dzisiaj pojawiają się zdania, ze euro jest potrzebne a złotówka nam nie potrzebna. Otóż nie. Złotówka jest naszą suwerennością. – lider Federacji dla Rzeczpospolitej, Marek Jakubiak

 

Idziemy zabezpieczyć wartości, których nikt nie zabezpiecza i których nikt z obecnie rządzących nie zabezpieczy. Idziemy przeciwstawić się temu, żeby można było zabijać niepełnosprawne dzieci. (…) Do szkół wchodzą edukatorzy, którzy seksualizują dzieci i uczą je jak być homoseksualistami i propagują ideologię tego ruchu politycznego. – Kaja Godek.

Po co to wszystko? Żeby Polska była polska! Żeby była nie tęczowa, nie tęczowa, brunatna, tylko biało-czerwona! Żebyśmy byli państwem! Żebyśmy byli narodem we własnym państwie, a nie plemieniem indiańskim w drodze do kurczącego się rezerwatu. Żebyśmy byli u siebie i na swoim! Króluj nam Chryste! W Polsce i wszędzie! – lider stowarzyszenia Pobudka, Grzegorz Braun

UE obiecała nam pewne rzeczy a dzisiaj się z nich nie wywiązuje. (…) Ja nie w takiej Unii Europejskiej chce spokoju i przyszłości dla moich dzieci, w której UE Polskę traktuję z buta. – prezes stowarzyszenia Skuteczni, Piotr Liroy – Marzec.
Powodzenia ugrupowaniu przy najbliższych wyborach życzyli między innymi Rafał Ziemkiewicz, Stanisław Michalkiewicz, założyciel francuskiego Frontu Narodowego Jean-Marie Le Pen, oraz Matthew Tyrmand, syn Leopolda Tyrmanda.
źródła: nczas.com, wpolityce.pl, pch24.pl.

Komentarze