Kozłowska znowu na terenie Unii Europejskiej | Narodowcy.net

Kozłowska znowu na terenie Unii Europejskiej

Ludmiła Kozłowska związana z Fundacją Otwarty Dialog znowu będzie przebywać na terytorium Unii Europejskiej. Została zaproszona do Brukseli między innymi przez Guya Verhofstadta i Rebeccę Harms.

Pierwszy raz ostrzeżenie polskich służb zignorowały Niemcy, gdzie w Bundestagu Kozłowska opowiadała o “zagrożeniu demokracji” w Polsce. Teraz nastąpiło to kolejny raz. Kobieta została zaproszona do Brukseli przez Guya Verhofstadta i Rebeccę Harms. Belgijskie MSZ wydało zgodę na jej przybycie. Kozłowska zamierza przebywać długo na terytorium Unii Europejskiej, ponieważ spotkania, które ma odbyć są zaplanowane na kilka tygodni. Ukrainka zamierza opowiadać o “wykorzystaniu mediów jako tuby propagandowej rządu”.

Z mojego punktu widzenia, to wcale nie jest szybko. Wciąż czuje się trochę bezdomna i ten stan trwa już dość długo. Ale w tej chwili jestem bardzo szczęśliwa i wdzięczna przyjaciołom z Parlamentu Europejskiego, że wróciłam do Brukseli – Ludmiła Kozłowska.

Ludmiła Kozłowska, prezes Fundacji Otwarty Dialog, została deportowana z Polski do Ukrainy. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wpisało Kozłowską do Systemu Informacyjnego Schengen, który pozwala na sprawdzanie osób przekraczających granicę strefy Schengen. Ukrainka została oznaczona najwyższym alertem. Tego rodzaju działanie zobowiązuje urzędników do deportacji danej osoby nie tylko z terytorium danego kraju, ale wszystkich państw należących do strefy Schengen.

źródło: dorzeczy.pl

 

Komentarze