Krzysztof Bosak: ,,Rząd PiS robi z Polaków idiotów na arenie międzynarodowej" [WIDEO] | Narodowcy.net

Krzysztof Bosak: ,,Rząd PiS robi z Polaków idiotów na arenie międzynarodowej” [WIDEO]

Wiceprezes Ruchu Narodowego, Krzysztof Bosak, udzielił wywiadu Centrum Edukacyjnemu Powiśle. Głównymi tematami rozmowy były sprawy wewnętrzne oraz polityka międzynarodowa.

Pierwszym tematem rozmowy było powstanie Koalicji Europejskiej ” zrzeszającej ,,zjednoczoną opozycję” na którą składa się PO, .N, SLD oraz partia Teraz!.

Gdyby Koalicję Europejską nazwano koalicją ,,prounijną”, było by to uczciwe. Przecież to narodowcy i eurosceptycy są ludźmi, którzy bronią prawdziwej Europy, masowej imigracji i wymianie ludności w Europie z ludności europejskiej na pozaeuropejską. A ci, którzy stanowią unijny mainstream i doprowadzają do islamizacji Europy i do zatracenia specyfiki kultur narodowych, nie mają z Europejskością nic wspólnego. Prezentują oni globalistyczną, lewicowo – liberalną utopię. Utożsamiają oni Europę z Brukselą i unijną biurokracją.

– wypowiedział się Krzysztof Bosak.

Kolejnym tematem była polska polityka międzynarodowa, w tym zorganizowanie w Warszawie konferencji antyirańskiej oraz stosunki polsko – izraelskie.

Konferencji nie należało w Polsce organizować, jeżeli już ją zorganizowaliśmy to wycofywanie się z niej było by skrajnie nie poważne. Rząd musi jednak realizować jakąś politykę. Każdy rząd ma prawo zdecydować jaką politykę prowadzi, dobrze żeby było to polityka w interesie naszego kraju, jednak dobrze wiemy, że różne siły różnie sobie ten interes wyobrażają. PiS wymyślił, że będzie ,,stawiać na konia amerykańskiego”, a co za tym idzie również na Izrael oraz, że będą prymusem proamerykańskości i kiedy Amerykanie przychodzą z propozycją zorganizowania konferencji, to rząd PiS-u nie mógł odmówić. W mojej opinii była to decyzja lekkomyślna, politycy z PiS -u mają bardzo słabe rozeznanie w polityce światowej.

Okazała się arogancja i buta premiera Izraela. Polscy ministrowie, wiceministrowie, ambasadorzy, wiele wysiłku wkładali, aby załagodzić klimat wokół tej konferencji, że to nie jest konferencja wojenna, a premier Izraela ledwo wysiadł w Warszawie z samolotu i ogłosił, że tutaj budowana jest koalicja na wojnę z Iranem. Dla Izraela takie ,,napinanie muskułów” może być korzystne, ale tym samym zignorował on linię polskiego rządu. Powinno to dać PiS-owcom do myślenia, aby przestali oni robić z całego naszego państwa idiotów na arenie międzynarodowej. No bo jak my wypadamy? Gdzie jest nasz prestiż?

W naszym interesie narodowym, w mojej ocenie, jest nieangażowanie się w wojny, które nas nie dotyczą.

– Podsumował wiceprezes Ruchu Narodowego.

Zapraszamy do zapoznania się z całością wywiadu:

 

 

.

 

 

 

 

 

Komentarze