Kukiz pyta wyborców z kim zawiązać koalicję | Narodowcy.net

Kukiz pyta wyborców z kim zawiązać koalicję

Paweł Kukiz wczoraj na swoim oficjalnym koncie na facebooku udostępnił ankietę, w której internauci mogą doradzić liderowi ugrupowania Kukiz’ 15 ma zawiązać koalicję na najbliższe wybory.

10 lipca Paweł Kukiz udostępnił wpis na facebooku, w którym zapowiedział przeprowadzenie ankiety. Internauci będą mogli wyrazić swoją opinię na temat najbliższych planów koalicyjnych Kukiz’ 15.

Czytam w Onecie, że (cytuję) „to, czy dojdzie do wspólnego startu ludowców z Kukiz’15 zależy przede wszystkim od tego, czy PSL ostatecznie wejdzie do koalicji wyborczej z Platformą”.
Nie do końca. To, do czego dojdzie zależy przede wszystkim od wskazań Wyborców. Oprócz samodzielnego startu K’15 w rachubę wchodzą jeszcze trzy opcje startu wspólnego z 1. Bezpartyjnymi Samorządowcami, 2. z PSL, 3. z Wolnością, Ruchem Narodowym i #R
Dziś wieczorem albo jutro rano zamieszczę ankietę, w której zapytam Internautów o opinię, która z wyżej wymienionych opcji jest wg nich najlepsza. Taka namiastka E-votingu 🙂 – Paweł Kukiz

Polityk link do głosowania udostępnił wczoraj 11 lipca. Na godzinę 18:00 wynik głosowania wygląda następująco: 32% głosujących chce aby ugrupowanie Pawła Kukiza zawiązało koalicję z Januszem Korwinem Mikke, 27% z #R (nowa partia Maxa Kolonki), 19% z Bezpartyjnymi Samorządowcami, 17% z Ruchem Narodowym, 5% z PSL.

W głosowaniu nie uwzględniono Konfederacji KORWiN Braun Narodowcy. Czyżby to był sygnał, że ewentualna koalicja z Januszem Korwin – Mikke lub Ruchem Narodowym będzie równała się z rozbiciem Konfederacji? Czas pokaże. Głosować można tutaj – KLIK.

źródło: facebook.com/kukizpawel, kukiz-demokracja-bezposrednia.pl

Komentarze