Lublin: Sąd Okręgowy zwolnił od kary Ukraińca, który groził Polakom śmiercią | Narodowcy.net

Lublin: Sąd Okręgowy zwolnił od kary Ukraińca, który groził Polakom śmiercią

Sąd Okręgowy w Lublinie we wtorek, 24 kwietnia, zwolnił od kary 30-letniego Ukraińca, który we wrześniu 2017 roku w nocnym klubie groził ludziom zamordowaniem i “powtórzeniem Wołynia”.

Rozpatrywany proces dotyczył awantury, do której doszło pod koniec września 2017 roku w Lublinie. 30-letni Nazarij K. groził wtedy ochroniarzom jednego z klubów, po tym jak ci wyprosili go na zewnątrz.

“Już na zewnątrz wyzywał mnie i kolegów. Groził, że nas pozabija. Zdjął koszulkę i z każdym chciał się bić – relacjonuje pracownik klubu. – Niedaleko stał grill. Przewrócił go i wytrącał ludziom jedzenie z rąk”, – powiedział jeden ze strażników podczas procesu.

Świadkowie zeznali również, że Ukrainiec krzyczał do obsługi klubu: „Polskie k…wy skończycie, jak na Wołyniu. Zaj..ie was je..ne Polaki”. Nazarii K. miał też twierdzić, że jest „żołnierzem i banderowcem”. W trakcie procesu wyjaśniał: “Wiem, że banderowcy byli ukraińskimi nacjonalistami, ale nie do końca wiem, co się stało w czasie wojny”.

Podczas procesu nie przyznał się do winy. Twierdził, że został sprowokowany do agresywnego zachowania. Ekspertyza wykazała, że w momencie incydentu we krwi Ukraińca było pół promila alkoholu.

Za takie zachowanie Ukraińcowi groziło 5 lat więzienia. Jednakże sąd warunkowo umorzył sprawę przeciwko niemu, wyznaczając dwuletni okres próbny.

Źródło: wschodnik.pl

 

Komentarze