Około 2/3 ponad miliardowej ludności Afryki Subsaharyjskiej planuje emigrować do Europy i USA | Narodowcy.net

Około 2/3 ponad miliardowej ludności Afryki Subsaharyjskiej planuje emigrować do Europy i USA

Około 2/3 ponad miliardowej populacji Afryki Subsaharyjskiej szykuje się do emigracji do Europy lub USA, miliony z nich planują przeprowadzkę w przeciągu najbliższych pięciu lat.

Około połowy ankietowanych w Kenii, Tanzanii, Senegalu i RPA oraz ¾ w Ghanie i Nigerii chce emigrować do Stanów Zjednoczonych lub Europy podaje Pew Research Center.

Około 40 procent chcących opuścić Senegal, Ghanę i Nigerię stwierdziło, że zrobi to w przeciągu najbliższych 5 lat.

Przynajmniej milion mieszkańców Afryki Subsaharyjskiej dostało się do Europy między 2010 a 2017 rokiem. Większość, bo ok. 970 tysięcy przybyło w poszukiwaniu azylu, reszta to studenci, przesiedleni uchodźcy lub członkowie rodzin osób zamieszkujących Unię Europejską.

Pew Research Center przedstawiło dane gdzie blisko ¾ (72 procent) populacji migrantów z Afryki Subsaharyjskiej w Europie znajduje się obecnie w czterech krajach: w Wielkiej Brytanii 1,27 miliona, we Francji 980 tysięcy, we Włoszech 370 tysięcy i w Portugalii 360 tysięcy.

Według badaczy to nie tylko bieda czy terror (w Nigerii aktywne jest Boko Haram, a w Afryce Wschodniej Al-Kaida) powoduje masową imigrację, ale chęć powtórzenia sukcesu swoich bliskich i przyjaciół, którym już udało się nielegalnie dostać do Europy.

Migranci na swojej drodze mówili niemieckiej gazecie „Die Welt”: „Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby dostać się do raju”.

W tej chwili około 50 tysięcy migrantów w Maroku oraz od 400 tysięcy do miliona w Libii szykuje się do nielegalnego przekroczenie Morza Śródziemnego, aby dostać się do Włoch i Hiszpanii, a później bogatszych krajów Unii Europejskiej.

Demografia to tykająca bomba

„Rozwój demografii to tykająca bomba zegarowa”, powiedział ambasador UE w Nigrze Raul Mateus Paula gazecie „Die Welt”. „Jeśli się go nie powstrzyma to doprowadzi to katastrofy” powiedział zauważając, że jak dotąd żadne próby powstrzymania migracji nie przyniosły efektu.

Unia Europejska obecnie inwestuje w Afryce, aby, jak to zostało określone przez niemiecką gazetę, zapobiec „drugiej fazie migracji”. Do samego Nigru ma zostać przetransferowanych około 600 milionów euro do 2020 roku.

Ambasador Paula nazwał te działania „kroplą w morzu”, mówiąc, że każdy biedny kraj w Afryce będzie potrzebował wsparcia finansowego, ale przez polityczną niestabilność i zinstytucjonalizowaną korupcję wielu z nich, zajmie lata powstrzymanie fali masowej migracji z kontynentu.

Ze wskaźnikiem urodzin 7 dzieci na jedną kobietę, do 2050 roku populacja Afryki ma się podwoić.

http://worldpopulationreview.com

 

Szturm imigrantów na granicę UE w Ceucie w zeszłym roku:

Komentarze

Adam Szabelak

Działacz Młodzieży Wszechpolskiej. Organizator turnieju piłkarskiego "Cześć Ich pamięci!". Zainteresowania: geopolityka, wędrówki, gry "bez prądu", niszowa piłka nożna.