Lwów: w konsulacie generalnym RP otwarto Przystanek Historia IPN Lwów | Narodowcy.net

Lwów: w konsulacie generalnym RP otwarto Przystanek Historia IPN Lwów

 
Instytut Pamięci Narodowej otworzył w czwartek w Konsulacie Generalnym Rzeczypospolitej Polskiej we Lwowie Przystanek Historia IPN Lwów.

Na stronie internetowej Instytutu podano informację, że na otwarcie Przystanku Historia pojechał do Lwowa prezes IPN Jarosław Szarek wraz z dyrektorem rzeszowskiego oddziału IPN Dariuszem Iwaneczką. Partnerem IPN w tej inicjatywie jest Stowarzyszenie Polskich Przedsiębiorców Ziemi Lwowskiej. Całość objął patronatem Konsul Generalny Rzeczypospolitej we Lwowie Rafał Wolski.

Przystanek Historia to projekt oświatowy IPN, którego celem jest popularyzowanie historii Polski, organizowanie dyskusji na tematy historyczne oraz prezentowanie dorobku Instytutu. W ramach Przystanków Historia odbywają się konferencje, dyskusje i spotkania z autorami i bohaterami publikacji. Stałymi elementami tej inicjatywy są wystawy i projekcje filmów oraz seminaria popularno-naukowe dla uczniów, studentów i nauczycieli.

Jak podaje IPN, lwowski Przystanek Historia będzie okazją do spotkań miłośników historii i dyskusji o prezentowanych filmach i książkach. Będzie można także obejrzeć wystawę, posłuchać wykładów i spotkać się ze świadkami historii. W inauguracji mogli wziąć udział tylko zaproszeni goście.

Wcześniej Przystanki Historii IPN zainaugurowano poza granicami Polski w Wilnie, Mińsku, Grodnie i Chicago. Następne planowane są w Łucku, Brukseli, Nowym Jorku i w Gnojniku w Czechach.

źródło: kresy.pl/twitter

Komentarze