Paryż: manifestacja antyprezydencka w rocznicę inauguracji Macrona | Narodowcy.net

Paryż: manifestacja antyprezydencka w rocznicę inauguracji Macrona

 
Tysiące ludzi przybyło na manifestację w Paryżu, aby wyrazić swój sprzeciw wobec polityki prezydenta Francji Emmanuela Macrona. Do manifestacji doszło w rocznicę wyboru Macrona na stanowisko prezydenta Francji.

Demonstranci zebrali się na placu Opery w Paryżu, a następnie przeszli około 4 kilometrów dalej, do Bastylii. Początkowo demonstracja przebiegała pokojowo, później musiała interweniować policja w związku z kilkoma incydentami. Według szefa policji Michela Delpuecha ponad 2000 policjantów i żandarmerii zostało wezwanych do służby w celu powstrzymania ewentualnych zamieszek .

Paryska policja twierdzi, że w demonstracjach wzięło udział 40 tysięcy ludzi. Organizatorzy uważają, że ponad 150 tysięcy. Protestujący sprzeciwiają się polityce Macrona, który zapowiedział “radykalną transformację Francji” w celu podniesienia konkurencyjności gospodarki.

Służby obawiały się powtórki z 1 maja, kiedy to w Paryżu siły bezpieczeństwa zatrzymały 109 osób w związku z zamieszkami, które wywołały lewackie ugrupowania anarchistyczne.

źródło: dorzeczy.pl

 

 

Komentarze