Walka górników o kopalnie Krupiński – manifestacja w pod Ministerstwem Energii | Narodowcy.net

Walka górników o kopalnie Krupiński – manifestacja w pod Ministerstwem Energii

Przed ministerstwem Energii zebrało się kilkadziesiąt osób wyrażających swój przeciw możliwości przejęcia kopalni ‘Krupiński” przez zagraniczny podmiot.

Protestujący podkreślali, że „surowce są dobrem narodowym”. Data pikiety nie była przypadkowa. Dziś w siedzibie resortu odbyły się rozmowy z ministrem energii Krzysztofem Tchórzewskim, przedstawicielami górniczej Solidarności i brytyjską spółką Tamar, która po dzień dzisiejszy nie przedstawiła poważnej oferty w sprawie ewentualnego kupna kopalni.

Jakie będą dalekosiężne wyniki rozmowy? Ciężko powiedzieć. Na dzień dzisiejszy wiadomo jedynie, że został podpisany list intencyjny pomiędzy spółką Tamar a stroną polską. Aby wykupić kopalnię, trzeba wyłożyć – jak zaznacza Tchórzewski – 1 mld złotych.

Na transparentach protestujących można było przeczytać hasła dotyczące korupcji w wymiarze sprawiedliwości, oraz wytykające Tchórzewskiemu działalność w SB, krzyż zasługi od komunistycznej rady państwa i sprzedanie stoczni Gdańskiej. Wszystko wskazuje na to, że los kopalni wielu osobom nie jest obojętny i walka o nią trwa nadal.

 

Złoża naturalne to dobro wszystkich Polaków. Kolejne rządy wyprzedawały nasze fabryki, stocznie i inne zakłady pracy zmuszając Polaków do emigracji zarobkowej. Obecny rząd PIS-u wziął się za ROZDAWANIE kopalń. Kopalnia Krupiński to jedna z najnowocześniejszych i najbogatszych w surowiec kopalń w Polsce. W ostatnich latach była nieekonomicznie zarządzana oraz doinwestowywana co spowodowało, że były wykazywane straty. Tylko to wystarczyło, by obecny rząd PIS-u z ministrem energetyki p.Tchórzewskim na czele, znalazł angielską firmę, która już czeka aby przejąć ten potencjał. On nawet nie chce jej sprzedać !!! – on ją chce oddać. Anglicy szacują, że chcą zainwestować ok. 600 mln zł (część na zwrot kosztów poniesionych przez Polaków na tę kopalnię, ale przeważającą część tej kwoty na rozruch). Innymi słowy Polska NIC nie dostanie za to, że odda jakiejś prywatnej angielskiej firmie NASZE ZŁOŻA. Nie możemy na to pozwolić! Musimy działać bo potencjał jaki ma ta kopalnia to 2 biliony zł, możliwość wydobywania tych złóż najnowocześniejszą techniką zgazowania węgla, powoduje, że spod ziemi wydobywany będzie ekologiczny gaz, a nie węgiel w bryłach. To jest nowoczesna i ekologiczna energia, która mogłaby nas uniezależnić od dostaw z zagranicy, a wręcz sami bylibyśmy eksporterami. Potencjał jaki ma ta kopalnia to 2 biliony zł , dla porównania dług publiczny Polski wynosi ok. 1 biliona. Obecnie to ostatni moment, aby nie dopuścić do oddania tego majątku w obce ręce, to już nie chodzi tylko o patriotyzm, to kwestia przyszłości naszych dzieci, to od nas zależy czy one będą mogły żyć w naszej kochanej Polsce, czy będą zmuszone do emigracji za chlebem. Mamy potencjał, możemy się przeciwstawić głupocie, możemy powstrzymać to działanie, ale musimy otworzyć oczy i zacząć działać. – Organizatorzy protestu

Komentarze