Mariusz Max Kolonko wystartuje w wyborach do PE z Koalicji Propolskiej? | Narodowcy.net

Mariusz Max Kolonko wystartuje w wyborach do PE z Koalicji Propolskiej?

Politycy Ruchu Narodowego oraz Partii Wolność rozważają start Mariusza Maxa Kolonki w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Dziennikarz mieszka jednak w Stanach Zjednoczonych, natomiast prawo wyborcze w wyborach do PE przysługuje tylko osobie, która co najmniej 5 lat mieszka w Polsce lub na terytorium innego państwa członkowskiego UE.

Mariusz Max Kolonko od wielu lat pochlebnie wypowiada się na temat działań Ruchu Narodowego. Wirtualna Polska podaje, że według anonimowego przedstawiciela Partii Wolność, w najbliższym czasie do USA wyruszy delegacja, która miałaby przekonać Kolonkę do startu w wyborach.

Krzysztof Bosak pytany przez wPolityce.pl odpowiedział, że nie chce na razie komentować sprawy. Robert Winnicki dodaje, że trwają rozmowy z wieloma osobami nt. startu w wyborach do PE, są także otwarci na osoby takie jak Mariusz Max Kolonko.

Mariusz Max Kolonko od 1988 roku przebywa w USA. Tam także założył swój kanał na YouTube “Max TV”. W swoich nagraniach komentuje sytuację w Polsce, a także krytycznie odnosi się do rządów zarówno PO, jak i PiS. Przez lata swojej działalności zyskał rzesze widzów.

Źródło: wp.pl. dorzeczy,pl, wPolityce.pl

Komentarze