Martin Schulz: popatrzcie na to, co dzieje się w Polsce | Narodowcy.net

Martin Schulz: popatrzcie na to, co dzieje się w Polsce

Podczas rozpoczętego dziś w Berlinie, zjazdu partii SPD podczas którego , Martin Schulz dużą część przemówienia poświęcił kwestiom europejskim, ostrzegając przed wzrostem wpływów w Europie sił prawicowych i ultranacjonalistycznych, które jego zdaniem  chcą zniszczyć Unię Europejską. Schulz mówił też o Polsce.

Popatrzcie na to, co dzieje się w Polsce: nasze wspólne wartości są tam systematyczne podkopywane, a Unia (Europejska) jest niezdolna do przeciwstawienia się temu

odparł.

Popatrzcie na Węgry. Ten kraj nie tylko odmówił nam solidarności w kryzysie uchodźczym, ale zawiera też daleko idące umowy z Chinami i oddala się coraz bardziej od europejskiej wspólnoty

mówił polityk.

Jeśli nie zmienimy kursu, jeśli nie wzmocnimy Europy konkretnymi działaniami, to te siły zwyciężą. Musimy zorientować się, jak znaleźć rozwiązania prowadzące do innej, lepszej Europy.

dodał również Martin Schulz.

Schulz przypomniał, że SPD przed blisko stu laty wysunęła po raz pierwszy propozycję utworzenia Stanów Zjednoczonych Europy. Wyjaśnił, że taki punkt znalazł się w uchwalonym w 1925 roku Programie Heidelberskim partii.

źródło:onet.pl

Komentarze