Mary Wagner po raz kolejny przed sądem | Narodowcy.net

Mary Wagner po raz kolejny przed sądem

W Toronto rozpoczął się kolejny proces Mary Wagner,  oskarżonej o zakłócanie „legalnego biznesu”, jak w Kanadzie określa się działalność tzw. klinik aborcyjnych. Obrończyni życia próbowała przekonać pacjentki kliniki,  aby nie poddawały się morderczemu procederowi.

Mary Wagner, obrończyni dzieci nienarodzonych, została zatrzymana 8 grudnia 2017 roku. w jednym z ośrodków aborcyjnych w Toronto. Pracownicy Women’s Care Clinic wezwali policję, by zatrzymała działaczkę Pro-life, która prowadziła swoją akcję poprzez rozdawanie zebranym tam kobietom kwiatków i ulotek informacyjnych, że tzw. aborcja nie jest jedyną opcją, że można znaleźć inne, lepsze możliwości ułożenia życia sobie oraz poczętemu dziecku. Prosiła znajdujące się w klinice kobiety, aby nie zabijały swoich dzieci. Od dnia zatrzymania Mary Wagner pozostaje w areszcie.

Nad obrończynią życia ciążą oskarżenia o złamanie decyzji podjętej przez sąd w poprzednim wyroku – zakaz przebywania na terenie kliniki – oraz zakłócanie prowadzenia „legalnego biznesu”, jakim w Kanadzie określa się działalność przemysłu aborcyjnego.

5 marca odbyła się pierwsza rozprawa. Na świadków zostali powołani dwaj funkcjonariusze policji oraz sekretarka tzw. ośrodka aborcyjnego, która na polecenie swoich przełożonych wezwała policję, po tym jak zobaczyła wchodzącą do ośrodka Mary Wagner z siostrą Immolacją. Sekretarka opowiadała przed sądem o wydarzeniach z 8 grudnia ubiegłego roku. Zauważyła dwie kobiety zmierzające do ośrodka aborcyjnego z ulotkami i różami,  jedną z nich była Mary Wagner. Funkcjonariusze policji wzywali obrończynie życia do opuszczenia terenu kliniki. Mary Wagner odmówiła, po czym wskazała, że przychodzi w to miejsce, aby bronić nienarodzonych dzieci i że on (policjant) też powinien ich bronić, bo do tego jest powołany, do ochrony niewinnych ludzi, którzy sami nie potrafią zabrać głosu w swojej obronie.

W dniu dzisiejszym ma mieć miejsce dalszy ciąg przesłuchań. W sprawie zeznawać będzie właściciel aborcyjnego kombinatu – Miki Markowicz.

Źródło: pch24.pl, naszdziennik.pl

Komentarze