Mary Wagner na wolności | Narodowcy.net

Mary Wagner na wolności

Znana na całym świecie kanadyjska działaczka pro-life skończyła odbywać karę pozbawienia wolności. Poinformowała o tym jej matka. 

Mary Wagner trafiła do aresztu 12 lipca br. Aresztowano ją gdy pojawiła się pod jedną z klinik aborcyjnych z czerwonymi różami i ulotkami pro-life w ręku. Próbowała przekonywać spotykane tam kobiety do odstąpienia od zamiaru dokonania aborcji. Sąd skazał ją na 7,5 miesiąca aresztu za ,,wyrządzanie szkody i złamanie wyroku zawieszenia”. Jednak równocześnie postanowiono o zaliczeniu na poczet kary czasu wcześniej spędzonego w więzieniu przez Wagner.

Mary zadzwoniła podekscytowana i radosna z samochodu kolegi. Zobaczyła niebo i powiedziała, że 7 gęsi przeleciało nad nią, kiedy rozmawiałyśmy przez telefon, a ona zobaczy swego Ukochanego (Jezusa) podczas Mszy św. Powiedziała, że była smutna, bo zostawiła w więzieniu Vanier parę kobiet, które modliły się z nią, ale ona będzie modlić się za nie teraz na zewnątrz – napisała matka Mary Wagner.

Mary Wagner jest urodzoną w 1974 roku kanadyjską działaczką na rzecz obrony dzieci nienarodzonych. Jedną z metod jej działania jest odwiedzanie klinik aborcyjnych w kwiatami w ręki, które wręcza spotkanym tam kobietom i podejmowanie z nimi rozmowy, w której stara się je odwieść od zamiaru aborcji. Za swoją działalność była wielokrotnie aresztowana i skazywana. Łącznie spędziła w więzieniu 6 lat. Dwukrotnie przebywała w Polsce – w 2014 i 2016 roku. Na podstawie jej biografii powstał film dokumentalny autorstwa G. Brauna ,,Nie o Mary Wagner”.

źródło: gosc.pl

Komentarze