Mateusz Morawiecki nowym premierem RP! | Narodowcy.net

Mateusz Morawiecki nowym premierem RP!

W dniu dzisiejszym Beata Szydło złożyła rezygnację z urzędu Prezesa Rady Ministrów na ręce Komitetu Politycznego PIS. W jej miejsce zaproponowano kandydaturę Mateusza Morawieckiego, który obecnie pełni funkcję ministra finansów i wicepremiera.

Dzisiejszy dzień w polityce był bardzo burzliwy. Na sali sejmowej od rana zajmowano się wotum nieufności w stosunku do premier Beaty Szydło złożonego przez PO. Jednak sama zainteresowana nie była obecna w trakcie całej debaty, ponieważ z prezesem PIS Jarosławem Kaczyńskim udała się na spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą. Przed wyjściem wygłosiła przemówienie, w którym broniła swojego gabinetu, a także uderzała w politykę PO z lat 2007-2015. Jednocześnie w mediach spekulowano na temat składu rządu po zapowiadanych rekonstrukcjach. Z ust polityków partii rządzącej dochodziły głosy o możliwości wyboru na stanowisko premiera Mateusza Morawieckiego.

Ostatecznie, po powrocie Kaczyńskiego i Szydło ze spotkania z prezydentem, głosami polityków PIS odrzucono wotum nieufności, co oznaczało utrzymanie rządu w obecnym składzie. Jednak po zebraniu Komitetu Politycznego PIS ogłoszono, że premier Beata Szydło złożyła rezygnację z pełnienia tej funkcji. Na jej miejsce zaproponowano, sugerowanego od kilku dni, ministra finansów i wicepremiera Mateusza Morawieckiego.

Jak podaje wPolityce.pl głosowanie nad przyjęciem nowego rządu ma odbyć się w najbliższy wtorek.

źródło: wp.pl, wPolityce.pl

Komentarze