Giorgia Meloni wskazuje na brak działań Unii Europejskiej wobec epidemii we Włoszech | Narodowcy.net

Giorgia Meloni wskazuje na brak działań Unii Europejskiej wobec epidemii we Włoszech

Giorgia Meloni, szefowa narodowo-konserwatywnej partii Bracia Włosi jest zdania, że Unii Europejskiej zależy na destrukcji włoskiej gospodarki. 

W tym celu poprosiła o zamknięcie mediolańskiej giełdy papierów wartościowych. Partia Fratelli d’Italia (Bracia Włosi) i jej szefowa chcą bronić w ten sposób, podupadającą gospodarkę kraju, przed spekulantami. Domagają się zakazu przeprowadzenia sprzedaży krótkiej. Polega ona bowiem na zbyciu papierów wartościowych, które w momencie transakcji nie należą jeszcze do osób je sprzedających.

Region Lombardii jest pogrążony w panice, więc papiery naturalnie są sprzedawane. Często za bezcen. Według szefowej Fratelli d’Italia (Braci Włochów) Europejski Bank Centralny ma zamiar to wykorzystać i zależy mu na utrzymaniu takiego stanu rzeczy. Warto tu przypomnieć, słowa Szefowej Europejskiego Banku Centralnego:

– Nie wydaje mi się, aby ktokolwiek powinien oczekiwać po banku centralnym, że będzie pierwszym punktem pomocy. – powiedziała.

Ostrzegała również o złym wpływie epidemii na gospodarkę, jednak pod presją społeczeństw państw członkowskich żyjących w strachu ugięła się i EBC podjął decyzję o wypłaceniu 200 milionów euro na walkę z epidemią. Pisaliśmy o tym w artykule Unia Europejska nie pomaga. Szefowa Braci Włochów uznaje wręcz, że była to zamierzona taktyka, ugodziła mocno w włoską giełdę, której notowania drastycznie spadły.

Meloni zakłada, że EBC ma zamiar pogrążyć gospodarkę Włoch jeszcze bardziej, wykupić po taniości ich aktywa i przymusić do spłaty chociaż części długu. Zrobić to zanim państwo upadnie, gospodarka się rozsypie, akcje wykupi ktoś inny i zanim Italia opuści UE. Jeśli te przypuszczenia są prawdziwe, można mówić tutaj o poświęceniu (lub nawet przyczynieniu się do upadku) nie pasującego elementu wielkiego superpaństwa w celu pomocy innym (głównie Niemcom). Nie pierwszy raz pokazało by to, po czyjej stronie stoi Unia. Ostatnio przecież Niemcy za przyzwoleniem Europy, zarekwirowali sprzęt medyczny zmierzający na Półwysep Apeniński.

Warto zwrócić też uwagę na rosnącą popularność narodowo-konserwatywnej partii pod przewodnictwem Meloni, która może dziś liczyć na solidne, kilkunastoprocentowe poparcie.

Możliwym jest, że w przyszłości stworzy ona prawicowy rząd z Ligą Salviniego. Fratelli d’Italia są też spadkobiercami legendarnej, włoskiej partii nacjonalistycznej; Włoski Ruch Społeczny (MSI) działającej w XX wieku.

Źródło: nacjonalizm.wordpress.com
Zdjęcie: Twitter

Komentarze