Merkel i Macron wspierają "błękitne hełmy" na Ukrainie | Narodowcy.net

Merkel i Macron wspierają “błękitne hełmy” na Ukrainie

 
Kanclerz Niemiec Angela Merkel i Prezydent Francji Emmanuel Macron wspierają stanowisko Ukrainy w sprawie braku możliwości realizacji elementu porozumień mińskich, dotyczących bezpieczeństwa, bez misji pokojowej ONZ.

Powiedział o tym prezydent Petro Poroszenko podczas briefingu po spotkaniu z przywódcami Niemiec i Francji w Akwizgranie, zawiadamia korespondent Ukrinformu.

Elementu porozumień mińskich w sprawie bezpieczeństwa, jak pokazuje praktyka, nie można wykonać bez pełnej misji pokojowej w okupowanym ukraińskim Donbasie. Chciałbym podziękować, że i kanclerz Niemiec i prezydent Francji poparli tę pozycję Ukrainy, tak samo jak to zrobili nasi amerykańscy partnerzy” – powiedział prezydent.

Poroszenko podkreślił, że kluczową pozycją dla Ukrainy jest to, że Rosjanie powinni wspierać projekt uchwały, w którym był by wyraźnie zaimplementowany harmonogram z uwzględnieniem mińskich porozumień i z uwzględnieniem sił pokojowych. To właśnie te przepisy, według niego, powinny być zawarte w decyzji Rady Bezpieczeństwa ONZ.

W tym samym czasie prezydent Ukrainy podkreślił, że poinformował przywódców Niemiec i Francji o eskalacji działań wojennych ze strony rosyjsko-terrorystycznych wojsk w Donbasie.

Jak informowano, prezydent Petro Poroszenko 9-10 maja przebywał z roboczą wizytą w Niemczech. To już trzecia wizyta głowy państwa w Niemczech w ciągu ostatnich cztery miesiące.

źródło: wschodnik.pl

Komentarze