Młodzież Wszechpolska i Ruch Narodowy złożyli wniosek o delegalizację Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej | Narodowcy.net

Narodowcy złożyli wniosek o delegalizację Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej

Przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej i Ruchu Narodowego złożyli wniosek do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry o delegalizację Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Według nich obie partie próbują nie dopuścić do głosu dużej części obywateli, jaką są działacze narodowi.

Młodzież Wszechpolska komentuje:

Ogromna ilość afer, w których brali udział przedstawiciele wspomnianych partii politycznych, ewidentnie szkodliwe względem Polski działania, niegospodarne zarządzanie instytucjami państwowymi, oraz represje względem przeciwników politycznych – tak wygląda działalność wspomnianych ugrupowań. Sposób ich funkcjonowania niejednokrotnie wyczerpywał znamiona przestępczości zorganizowanej.

Razem z Ruchem Narodowym, złożyliśmy dziś wniosek do prokuratury o delegalizację Platformy Obywatelskiej oraz…

Opublikowany przez Młodzież Wszechpolska Środa, 30 stycznia 2019

Rzecznik prasowy Młodzieży Wszechpolskiej Mateusz Marzoch ocenia:

My jako Młodzież Wszechpolska jesteśmy stowarzyszeniem legalnie działającym w Polsce. Jesteśmy stowarzyszeniem, które w żaden sposób nie łamie konstytucji, nie łamie żadnej z obowiązujących ustaw. Nawoływanie do delegalizacji naszego stowarzyszenia, a także innych stowarzyszeń jest po prostu próbą ograniczenia wolności obywatelskich i swobód obywatelskich.

Prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki dodaje:

Ci, którzy tak chętnie krzyczą „konstytucja” i tak powołują się na prawa obywatelskie powinni zacząć po prostu ich przestrzegać. Dążenie do eliminowania niechętnych sobie głosów w przestrzeni publicznej nie mieści się w obecnym ładzie konstytucyjnym Polski, dlatego te wnioski powinny być przez prokuratora generalnego rozpatrzone i powinny się odpowiednie organy nad nimi po prostu pochylić.

 

Źródła: facebook.pl, twitter.com, medianarodowe.com

Komentarze