Motocykliści z pomocą dla Polaków na Ukrainie | Narodowcy.net

Motocykliści z pomocą dla Polaków na Ukrainie

Motocykliści o wielkim sercu po raz kolejny wyruszają na Ukrainę, aby pomóc mieszkającym tam Polakom. Tym razem zakupili m.in. elektryczny wózek inwalidzki i wciąż zbierają rzeczy codziennego użytku, chemię, odzież, słodycze i zabawki.

Grupa “MotoSępy” po raz kolejny organizuje akcję “Sępy sępią w słusznej sprawie”. Relację z poprzedniej edycji obejrzeć można tutaj.

Już 31 kwietnia motocykliści ruszą na Ukrainę do wsi Haiove w okręgu wołyńskim i do 5 maja rozwozić będą dary wśród mieszkających tam Polaków. Na prośbę pani Tani, odwiedzonej w zeszłym roku, zakupili dla jej chorego syna wózek inwalidzki z napędem elektrycznym. Oprócz tego zbierają rzeczy codziennego użytku, odzież, słodycze itd. Nie zbierają książek, bo osoby starsze słabo już widzą, a młodzi polskiego nie znają…

Paczki można dostarczać osobiście lub wysyłać na adres GRAFNET Zakrzów 255 32-003 Podłęże. Istnieje też możliwość odbioru osobistego z Krakowa, Bochni i okolic.

Ze szczegółami akcji można zapoznać się na stronie wydarzenia na Facebooku.

 

 

 

 

Komentarze

Adam Szabelak

Działacz Młodzieży Wszechpolskiej. Dziennikarz portalu Kresy.pl i redaktor kwartalnika Polityka Narodowa. Organizator turnieju piłkarskiego "Cześć Ich pamięci!". Zainteresowania: geopolityka, wędrówki, gry "bez prądu", niszowa piłka nożna.