Muzułmanki z powodów religijnych nie chciały złożyć wyjaśnień policji | Narodowcy.net

Muzułmanki z powodów religijnych nie chciały złożyć wyjaśnień policji

Dwie muzułmańskie dziewczynki z powodów religijnych nie chciały złożyć wyjaśnień funkcjonariuszom policji ws. wypadku.

Niedawno w Pruszkowie (Warszawa) kierowca potrącił dwójkę dzieci. Jak się później okazało, poszkodowane zostały dwie dziewczynki, muzułmanki. Wezwani na miejsce funkcjonariusze policji rozpoczęli rutynowe czynności polegające na przesłuchaniu uczestników wypadku. I tu napotkali na problemy.

Jak się okazało, dziewczynki jednak nie zamierzały rozmawiać z funkcjonariuszami policji, gdyż ich nie znają, a religia zakazuje im rozmów z obcymi. W takiej sytuacji policja nie mogła przeprowadzić rutynowych czynności.

W związku z zaistnieniem powyższej sytuacji, w internecie rozpoczęła się żywa dyskusja na temat obowiązku przestrzegania prawa polskiego, przez osoby różnych wyznań.

Natomiast na portalu wpr24.pl, który jako pierwszy opublikował informacje na temat zaistniałego incydentu, pewien mężczyzna zaczął krytykować postawę policji. Zarzucił im, że nie powinni niczego żądać od dziewczynek, gdyż religia zabrania im z policją rozmawiać. 

Podał też zdementowane później informacje, jakoby policjanci bezwzględnie zażądali od dziewczynek natychmiastowych wyjaśnień ws. wypadku.

Do całej sytuacji odniosła się rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Najstarsza siostra, opiekunka dzieci, nie chciała rozmawiać z funkcjonariuszami. Osoba postronna, u której zamieszkuje rodzina, poinformowała policjantów, że kobieta nie może z nimi rozmawiać ze względu na swoje wyznanie. Na miejsce została więc wezwana funkcjonariuszka policji. Chwilę przed jej przybyciem na miejscu wypadku pojawił się ojciec dzieci. Każdy policjant ma obowiązek szanować narodowość, wyznanie i poglądy polityczne drugiego człowieka. Przechodzimy w tym celu odpowiednie szkolenia. Z ust policjantów interweniujących przy ul. Sienkiewicza nie padły słowa, o których wspominają państwa czytelnicy. – Karolina Kańka

źródło: medianarodowe.com, wpr24.pl

Komentarze