Niemiecki minister spraw wewnętrznych chce zaostrzenia przepisów deportacyjnych | Narodowcy.net

Niemiecki minister spraw wewnętrznych chce zaostrzenia przepisów deportacyjnych

Niemiecki minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer stwierdził, że należy zaostrzyć przepisy o deportacji. Jest to  reakcja na wydarzenia w bawarskim Amberg, gdzie pijani imigranci zaatakowali przechodniów.

O ataki podejrzani są czterej mężczyźni w wieku od 17 do 19 lat. Mieli oni być pod wpływem alkoholu  oraz napadać na przechodniów. Rannych zostało 12 osób.

Kiedy imigranci ubiegający się o azyl popełniają wykroczenia z zastosowaniem przemocy, muszą opuścić nasz kraj. A jeśli obowiązujące prawo jest niewystarczające, to trzeba je zmienić powiedział Seehofer w wywiadzie dla “Bild”.

Głos w tej sprawie zabrał też przewodniczący niemieckiego związku zawodowego policjantów Rainer Wendt. Skrytykował on błędną politykę informacyjną wobec imigrantów. Podkreślił, że często twierdzi się, iż motywy sprawców ataków z udziałem cudzoziemców są nieznane. – Podaję motyw: głęboka pogarda dla naszego państwa i ludzi, którzy tu żyją – powiedział. Dodał, że sprawcy mogą wyjść na wolność dopiero, gdy znajdą się w swoim kraju.

Źródło: medianarodowe.com

Komentarze