Norwegia: połowa pobierających zasiłki to imigranci | Narodowcy.net

Norwegia: połowa pobierających zasiłki to imigranci

Norweska minister pracy i spraw społecznych Anniken Hauglie obawia się, że imigranci i uchodźcy będą nową podklasą w Norwegii. Powodem jest fakt, że połowa pobierających zasiłki socjalne w kraju to imigranci.Jak wynika z nowego raportu połowa osób pobierających zasiłki socjalne w Norwegii to imigranci. Wielu z nich jest biednych.

Raport potwierdza, że jedną z głównych przyczyn ubóstwa w Norwegii jest imigracja. 28,5% imigrantów żyje z niskich dochodów. To alarmujące. Najgorsze, co może się stać, to fakt, że imigranci i uchodźcy staną się podklasą w norweskim społeczeństwie.

-mówi Hauglie dla gazety VG.

Raport pokazuje również, że odsetek osób ubogich w Norwegii wzrósł z 7,7% w 2011 r. do 9,3% w 2015 r. 28,5% ubogich ma imigrancką przeszłość.

Nie mniej niż połowa osób otrzymujących dziś pomoc socjalną w Norwegii to imigranci. W ubiegłym roku 49% osób pobierających zasiłki miało imigrancką przeszłość. Jednocześnie 16,8% ogółu ludności kraju to imigranci.

Ta liczba również wzrosła w ostatnich latach.

-informuje VG.

Aby temu przeciwdziałać, więcej imigrantów musi zacząc pracować.

-mówi minister Hauglie.

To między innymi dlatego norweski rząd wymaga od imigrantów nauki norweskiego. Minister zauważa, że to niebywałe, by tysiące imigrantów siedziało biernie w społeczeństwie, podczas gdy inni pracują.

To nie jest dobre ani dla nich, ani dla kraju. Imigranci, aby sie integrowac, muszą pracowac.

-konstatuje Hauglie.

 

Źródło: vg.no

Komentarze