O. Rydzyk skreśla PiS? | Narodowcy.net

O. Rydzyk skreśla PiS? Prof. Piotrowski zakłada nową partię – Ruch Prawdziwa Europa

Historyk dr hab. Mirosław Piotrowski, europoseł w trzeciej już z rzędu kadencji (po raz pierwszy z ramienia Ligi Polskich Rodzin) jest jednoznacznie kojarzony ze środowiskiem skupionym wokół ojca Tadeusza Rydzyka. Prowadzi wykłady w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, współpracuje z „Naszym Dziennikiem”, Telewizją Trwam i Radiem Maryja jako felietonista w audycji „Myśląc Ojczyzna”.

Jak poinformowała dzisiaj Wirtualna Polska, Piotrowski złożył w Sądzie Okręgowym w Warszawie wniosek o rejestrację nowej partii politycznej „Ruch Prawdziwa Europa”.

Składałem wniosek o rejestrację partii w ubiegłym tygodniu, we wtorek. Mam nadzieję, że sąd zarejestruje ją w ciągu kilku tygodni. Szczegółowych informacji chętnie udzielę po wpisaniu „Ruchu PE” przez sąd do rejestru partii politycznych. Na tym etapie nie chciałbym się wypowiadać – powiedział.

Według informatora, na którego powołuje się WP, partię zasililiby m.in. były poseł PiS i były wiceprezes PZU Andrzej Jaworski, były minister środowiska Jan Szyszko, europosłanka Urszula Krupa, posłanka Gabriela Masłowska, posłanka Anna Sobecka.

Program RPE miałby opierać się na dokumentach inicjatywy „Europa Christi”, której moderatorem jest ks. infułat Ireneusz Skubiś – redaktor naczelny tygodnika katolickiego „Niedziela”. Jej II Międzynarodowy Kongres miał miejsce w połowie października. “Cały naród powinien pomyśleć nad swoją wolnością i niepodległością. Chodzi o wolność i niepodległość ducha, o to, żeby tą wolnością i niepodległością Polski i Polaków kierował sam Jezus Chrystus” – takie słowa ks. Skubisia cytuje portal myslacojczyzna.pl.

Źródło:  dzienniknarodowy.pl/wp.pl

Komentarze