Odbyło się spotkanie dotyczące Centralnego Portu Komunikacyjnego | Narodowcy.net

Odbyło się spotkanie dotyczące Centralnego Portu Komunikacyjnego

30 sierpnia odbyło się spotkanie przedstawicieli linii lotniczych zainteresowanych w projekt Centralnego Portu Komunikacyjnego. Przedstawiciele firm widzą w polskim projekcie szansę na rozwój działalności w Europie Środkowo – Wschodniej.

Spotkanie odbyło się 30 sierpnia w Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do rozmów przystąpili przedstawiciele PLL LOT, Lufthansy, Turkish Airlines, Emirates Airlines oraz białoruskiej Belavia. Dodatkowo w obradach uczestniczyli  Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys, prezes Przedsiębiorstwa Państwowego “Porty Lotnicze” Mariusz Szpikowski, szef Urzędu Lotnictwa Cywilnego Piotr Samson i eksperci z branży lotniczej.

Cieszy nas, że największa linie lotnicze widzą w tym projekcie taki potencjał, jaki my widzimy. Wierzymy, że ten partycypacyjny sposób prowadzenia inwestycji, włączanie interesariuszy, tych, którzy mają coś do powiedzenia na temat inwestycji, jest dobre zarówno dla samej inwestycji, jak również dla naszych klientów, czyli pasażerów oraz linii lotniczych – wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. CPK Mikołaj Wild.

Firmy lotnicze są żywo zainteresowane projektem, ponieważ CPK umożliwi rozwój działalności w Europie Środkowo – Wschodniej. Wiceminister poinformował, że padały pytania dotyczące procesu inwestycyjnego, na jakich zasadach będzie funkcjonowała w porcie “Solidarność”.

Za dwa tygodnie na Impact mobility rEVolution’18 w Katowicach, będziemy mogli dostarczyć kolejnych danych związanych już bardziej z kwestiami operacyjnymi, czy już z samą spółką docelową ds. CPK, która – mam nadzieję, że będzie już zarejestrowana a najbliższym czasie – Mikołaj Wild

źródło: forsal.pl

Komentarze