"Odeszli od nas narodowcy i nie ma komu zbierać podpisów". Kukiz'15 nie wystartuje w eurowyborach? | Narodowcy.net

“Odeszli od nas narodowcy i nie ma komu zbierać podpisów”. Kukiz’15 nie wystartuje w eurowyborach?

Jeszcze w lutym Paweł Kukiz ogłaszał, iż w marcu podadzą listy kandydatów ruchu Kukiz’15 do PE . Słowa lidera nijak mają się do rzeczywistości, bo mamy już kwiecień, a kandydatów nadal nie znamy. Teraz okazuje się, że być może nie wystartują wcale.

Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka na początku marca ogłosił w Polskim Radiu: “Kukiz’15 ogłosi listy do PE szybciej niż Koalicja Europejska. Zrobimy to w tym, może w przyszłym tygodniu”. Zaznaczyć warto również, że ruch Kukiza jako pierwszy złożył zawiadomienie  do Państwowej Komisji Wyborczej o utworzeniu  komitetu pod nazwą Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz’15.

Teraz już sam Paweł Kukiz przyznał, że nie mają pewności, czy zbiorą podpisy w terminie. Czas goni, bo zbierać je  mogą tylko do połowy kwietnia. Przynajmniej 10 tys. podpisów w co najmniej 7 okręgach wyborczych.

Kpiono z Marka Jurka, że został “wydyndany” przez Kukiza. Paweł był pewny siebie, ostatecznie uznał, że Jurek jest mu do niczego niepotrzebny. Dziś nie ma pewności, że Kukiz’15 w ogóle wystartuje w wyborach do PE. Jeśli tak się stanie, bo nie uda nam się zebrać podpisów, to będziemy gasić światło. Bo to będzie nasz koniec w polityce. – komentuje polityk Kukiz’15

Kukiz żalił się, że problem wynika między innymi z tego, iż ich współpraca z narodowcami zakończyła się. Teraz nie ma komu zbierać podpisów.

Źródła: wp.pl  wpolityce.pl

Komentarze