Oficjalne badania: 34% Polaków za wyjściem Polski z UE | Narodowcy.net

Oficjalne badania: 34% Polaków za wyjściem Polski z UE

Estymator, na zlecenie europosła Dobromira Sośnierza z partii Wolność, opracował sondaż, z którego wynika, że aż 33.6% Polaków chce wyjścia Polski z Unii Europejskiej.

09.01. odbyła się konferencja prasowa koalicji antyunijnej, tworzonej przez Ruch Narodowy oraz Wolność. Wzięli w niej udział: członek Zarządu Głównego Ruchu Narodowego – Michał Wawer, europoseł – Dobromir Sośnierz, oraz wiceprezes partii Wolność – Konrad Berkowicz. Podczas konferencji zaprezentowano wyniki sondażu opracowanego przez Estymatora, z którego wynika, że aż 33.6% Polaków jest za opuszczeniem Unii Europejskiej.

Jeżeli przedstawimy ludziom prawdziwe informacje, jakie są nasze rzeczywiste koszty uczestnictwa w UE, jaki jest bilans zysków i strat, to już teraz 1/3 Polaków jest w stanie zagłosować za wyjściem z Unii Europejskiej.

– Podsumował wyniki raportu Dobromir Sośnierz

Polacy mają do UE stosunek transakcyjny, to oznacza, że chcą być w Unii tak długo, jak się nam to opłaca, tym się Polacy różnią od polityków PiS i PO, którzy mają do UE stosunek moralny, uważają oni, że Polska powinna być w Unii Europejskiej nawet jeżeli jest to wbrew naszemu interesowi, uznają przynależność do UE za moralny obowiązek Polski. Prędzej czy później dojdzie do ,,rozjechania się” opinii Polaków i tych polityków.

– Zauważył Michał Wawer

Okazuje się, że 75% unioentuzjastów sprzeciwia się polityce ,,otwartych drzwi” dla kulturowo obcych imigrantów. 75% unioentuzjastów sprzeciwia się dalszemu ujednolicaniu UE w celu stworzenia w celu stworzenia wspólnego ,,para-państwa”. Oznacza to, że przytłaczająca część zwolenników UE nie zgadza się z głównymi postulatami Unii Europejskiej

– dodał Konrad Berkowicz

 

Komentarze