Ojciec Grzegorz Kramer z zakazem wypowiadania się za skandaliczny wpis o papieżu | Narodowcy.net

Ojciec Grzegorz Kramer z zakazem wypowiadania się za skandaliczny wpis o papieżu

Jezuicki duchowny musiał zlikwidować swoje konta w mediach społecznościowych z powodu ostrego wpisu na Twitterze, w którym odniósł się on do faktu współautorstwa jednej książki przez papieża Benedykta XVI.

W książce o której mowa, papież Benedykt XVI zajął stanowisko w kwestii celibatu które, jak można wywnioskować z wpisu na Twitterze, zdanie emerytowanego papieża nie spodobało się ojcu Kramerowi.

Miał milczeć, a póki co, teraz zaczyna mówić. Jednak chyba lepiej, aby papieże umierali.

–  Napisał Kramer w swoim wpisie

Duchowny bardzo szybko wpis usunął, a także przeprosił na swojej stronie internetowej próbując wyjaśnić intencje.

Nikomu, nigdy nie życzyłem śmierci, tak również było w tym wypadku. Odniosłem się tylko do sytuacji, że mamy papieża Franciszka, w czasie, w którym żyje Jego Poprzednik, co nie jest sytuacją zwykłą. Pisząc, że „chyba lepiej, żeby papieże umierali”, miałem na myśli tylko to, że wtedy nie byłoby sytuacji, w których (co jest przecież faktem) część ludzi Kościoła przeciwstawia zdania dwóch papieży i nimi manipuluje. Stąd moje emocje. Lepsza i bardziej jednoznaczna treść tego zdania powinna brzmieć: „lepiej by było, gdyby papieże nie abdykowali”.

Na wpis jezuity z opola zareagował jednak zakon do którego należy. Grzegorz Kramer dostał zakaz wypowiadania się, oraz polecenie usunięcia swoich profili w mediach społecznościowych takich jak Twitter oraz Facebook.

Wpis był nieroztropny, wieloznaczny i został zrozumiany opacznie, czyli tak, że autor życzy Benedyktowi XVI śmierci. (…) Zabierając głos publicznie, trzeba ważyć słowa. Tu tego zabrakło. Ojciec Kramer oczywiście nadal może głosić Słowo Boże. Zakaz dotyczy działalności na gruncie mediów społecznościowych.

– Powiedział w wywiadzie Jarosław Paszyński, socjusz ojca prowincjała Prowincji Polski Południowej.

Jarosław Paszyński nie sprecyzował jednak na jak długo zakaz został wydany, natomiast ojciec Kramer nie komentuje sprawy podporządkowując się pod zakaz wypowiadania się publicznie.

Źródło: nto.pl

Komentarze