Ojciec Tadeusz Rydzyk do środowisk narodowych: "Bóg zapłać" za waszą postawę | Narodowcy.net

Ojciec Tadeusz Rydzyk do środowisk narodowych: “Bóg zapłać” za waszą postawę

Robicie bardzo dużo dobrego. Dla mnie bardzo przykre jest to, że nieraz słyszę ze strony starszych i dorosłych ludzi, mających ambicję bycia w elicie Polski, krytykę tej młodzieży, takie poniewieranie i odbieranie godności tej młodzieży, jest to jakieś nieporozumienie – mówił o. Tadeusz Rydzyk. O. Tadeusz Rydzyk w rozmowie z posłem Robertem Winnickim w poniedziałkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja podziękował za patriotyczną i katolicką postawę młodzieży ze środowisk narodowych.
Prezes RN zwrócił uwagę, w rozmowie z o. Tadeuszem Rydzykiem, na problem próby indoktrynacji marksistowskiej.

–Przez półwiecze mieliśmy w Polsce próbę indoktrynacji marksistowskiej, której nasza ojczyzna się oparła, w dużej mierze dzięki Kościołowi, jego tradycji i wielkim postaciom takim jak ks. kard. Stefan Wyszyński – mówił poseł Robert Winnicki

– Te ideologie zostały wypuszczone w latach 60. na Zachodzie, ze skrajnie lewicowych środowisk. Tym razem mieliśmy do czynienia z I Paradą Równości w Częstochowie. W związku z tym środowiska narodowe, głównie z Młodzieży Wszechpolskiej i ONR-u, stwierdziły, że to towarzystwo należy powstrzymać, bo ich celem była prowokacja i profanacja – stwierdził prezes RN.

Wspomniał również o próbach zatrzymania Parady Równości.

– Nasi młodsi koledzy z MW i ONR-u dowiedziawszy się, że ma się odbyć ta manifestacja, po rejestrowali na trasie Parady Równości pikiety. Chodziło o to, żeby stanąć na drodze i zablokować, fizycznie nie dopuścić do tej profanacji. Należy działać spokojnie i bez agresji, ale zdecydowanie. To, co się wczoraj działo podczas Mszy św., modlitwy na Błoniach, to była taka wojna manewrowa, bo kolejne pikiety były przesuwane, a lewicowa manifestacja była puszczana obok nich – dodał prezes RN.

I walce w Polsce z katolicyzmem.

–W Polsce jest realizowany ten sam scenariusz co na Zachodzie. Jego celem jest walka z katolicyzmem. Jest to dokładnie ten sam scenariusz, jaki był przećwiczony na Zachodzie. Niestety tam, siły katolickie i prawicowe od lat 60. właściwie przyjęły jedną taktykę: ustępować, milczeć, wycofywać się. Skutek jest taki, że dzisiaj cała sfera publiczna i polityczna jest zdominowana przez agresywną, liberalną lewicę. Fałszywym jest twierdzenie, że jeżeli będziemy zamykali oczy, to będziemy mocniejsi. Trzeba spokojnie, ale stanowczo stawiać tamę przeciwko otwartej agresji. Uległość zawsze rozzuchwala agresora ideologicznego – podsumował Robert Winnicki. – mówił poseł.

Dyrektor Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk podziękował posłowi Robertowi Winnickiemu za zaangażowanie środowisk narodowych w działania patriotyczne.

– Na Pańskie ręce chciałbym złożyć serdeczne „Bóg zapłać” za waszą postawę patriotyczną i katolicką. Także na marszach z okazji 11 listopada. Ja się na tych marszach niesamowicie buduję, buduję się tym, jaka jest piękna młodzież. To, że bywają jakieś nieprawidłowości i są jakieś prowokacje w tych waszych zgromadzeniach, ale wszędzie są różni ludzie. To trzeba wychowywać i tym młodym ludziom pomóc, żeby byli jak najlepsi. Robicie bardzo dużo dobrego. Dla mnie bardzo przykre jest to, że nie raz słyszę ze strony starszych i dorosłych ludzi, mających ambicję bycia w elicie, to jak słyszę krytykę tej młodzieży, takie poniewieranie i odbieranie godności tej młodzieży, jest to jakieś nieporozumienie. Wszyscy potrzebują wychowania, każdy z nas ciągle się doskonali i jeśli popełniamy jakieś błędy, idziemy do spowiedzi. To jest to, co powiedział św. Paweł „Napominajcie się z miłością i zachęcajcie”. Dziękuje Wam za wczoraj, a to co jest w tej chwili, to jest to, co marksiści mówili: iść przez uczelnię, szkoły, media, parlamenty. To jest to, co demaskował ks. abp Stanisław Wielgus i ks. prof. Guz. Tacy ludzie jak oni będą później wykluczani na różne sposoby, nawet siłowe – mówił o. dyrektor Tadeusz Rydzyk.

źródło: www.radiomaryja.pl

Komentarze