ONZ wzywa Polskę do uwolnienia Mateusza Piskorskiego | Narodowcy.net

ONZ wzywa Polskę do uwolnienia Mateusza Piskorskiego

Eksperci ONZ w opinii przesłanej do polskiego rządu apelują o uwolnienie lidera partii Zmiana Mateusza Piskorskiego oraz doprowadzenia jego sytuacji tak, aby była zgodna z normami międzynarodowymi.

Pozbawienie wolności Mateusza Piskorskiego jest arbitralne i sprzeczne z przepisami Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka.

– napisali.

Odpowiednim środkiem naprawczym byłoby niezwłoczne zwolnienie pana Piskorskiego i zapewnienie mu egzekwowalnego prawa do odszkodowania.

– dodali.

Grupa ekspertów ONZ ds. arbitralnego pozbawiania wolności apelowała w tej sprawie do polskiego rządu już w grudniu. W lutym strona polska prosiła o więcej czasu na odpowiedź.

Eksperci ONZ twierdzą, że Polska powinna podjąć kroki wobec ludzi odpowiedzialnych za obecną sytuację lidera partii Zmiana oraz w niezależny sposób dokładnie zbadać sprawę.

Grupa wyraża żal, że pomimo przedłużenia terminu polski rząd nie przedstawił żadnej informacji.

– podkreślili.

W maju 2016 roku zatrzymano Mateusza Piskorskiego pod zarzutem szpiegostwa na rzecz wywiadu rosyjskiego. Jego decyzje miały również propagować interesy rosyjskie, za co miał otrzymywać pieniądze. Sąd zadecydował o tymczasowym zatrzymaniu przewodniczącego Zmiany.

źródło: dorzeczy.pl

Komentarze