Opowieść z baru orientalnego. Fejk zapakowany w hasła o tolerancji? | Narodowcy.net

Opowieść z baru orientalnego. Fejk zapakowany w hasła o tolerancji?

Wczoraj na profilu Klaudii Jachiry pojawił się wpis. Dotyczył wrocławskiego baru orientalnego w centrum miasta, gdzie, według autorki, miało dojść do spotkania z “prawdziwymi Polakami”.

Jachira opisuje sytuację, w której główne role odgrywa dwóch rosłych mężczyzn. Tak ich określiła (pisownia oryginalna):

To byli oni. Prawdziwi Polacy. Katolicy z matką boską wytatuowaną na plecach. Faszyści, którzy na odchodne zdążyli mi jeszcze krzyknąć, że ich ulubionym politykiem jest Hitler.

Z relacji wynika, że ci “prawdziwi Polacy” atakowali słownie właściciela baru, który jest Azjatą. Na zwrócenie przez kobietę uwagi zareagowali przeniesieniem na nią swoich ataków.

Całość można przeczytać poniżej:

Całość zakrawa o historie rodem z dzikiego kraju entego świata. Wielu internautów zauważyło, że w historii brakuje konkretów, za to obfituje ona w barwne porównania i emocjonalne kwestie. Część wprost pisze, że cały tekst to fejk.

Trzeba zaznaczyć, czym zajmuje się Klaudia Jachira. Jest aktorką, niedoszłą posłanką, która startowała z list Nowoczesnej. Zajmuje się prowadzeniem kanały na YouTube oraz tworzeniem “performensów”. Przeglądając jej profil można natknąć się na parodie TVP, zdjęcia czy filmy z kukłą (?) Jarosława Kaczyńskiego, z którą jeździ po Polsce oraz krytykowanie zbierania 1% podatku przez Radio Maryja (które jest radiem o charakterze społecznym, a jego źródłem finansowania są składki ofiarodawców – sama pani Jachira zbiera fundusze na swoją działalność na patronite). Polecamy jako rozrywkę do mocnej kawy.

 

źródło: facebook.com

Komentarze