Organizatorka proaborcyjnych wieców kandyduje na prezydenta Tczewa – kim jest Iwona Nitza? | Narodowcy.net

Organizatorka proaborcyjnych wieców kandyduje na prezydenta Tczewa – kim jest Iwona Nitza?

W 2017 roku Platforma Obywatelska zorganizowała w Tczewie tzw. “Czarny Protest”, czyli manifestacje proaborcyjną, której uczestniczki domagały się m.in. legalizacji aborcji na żądanie. Jedną z organizatorek proaborcyjnej manifestacji była kandydatka na prezydenta miasta Tczewa, Iwona Nitza! Czy tego właśnie chcą Tczewianie?

Tczewska Platforma Obywatelska w ostatnich miesiącach przechodziła niemałe problemy. Ugrupowanie opuścili jego najbardziej znani przedstawiciele jak Włodzimierz Mroczkowski i Adam Kucharek. Z kolei reprezentujący PO miejski radny, Bartosz Paprot poszarpał się z innym kolegą z partii, Rajmundem Dominikowskim,  w efekcie Dominikowski został zawieszony, a Paprot, który miał kandydować na fotel prezydenta miasta Tczewa prawdopodobnie przez ten wybryk ustąpił Iwonie Nitzy.

W wywiadzie dla jednego z lokalnych portali kandydatka zjednoczonej opozycji mówi:

Zaangażowanie moje w politykę samorządową w Tczewie może być i będzie moim wielkim atutem, ponieważ jestem niezależna od nikogo. Pozwoli mi to na bezkrytyczne i racjonalne podejmowanie decyzji w istotnych dla miasta sprawach.

Dziwnym jest to, iż kandydatka reprezentująca konkretne ugrupowanie polityczne uważa się za niezależną mając nad sobą całe struktury partyjne, ale jak widać Pani Nitzy nie przeszkadza to w deklarowaniu pełnej niezależności.

Iwona Nitza w 2015 roku bez powodzenia kandydowała do sejmu z list Platformy Obywatelskiej. Czym więc chce zachęcić wyborców, aby tym razem nie ponieść klęski? W 2017 roku reprezentantka PO w wyścigu na fotel prezydenta miasta współorganizowała w Tczewie “Czarny Protest”,  manifestację organizowaną przez skrajnie lewicowe środowiska w całej Polsce. W większości miast organizatorami były organizacje feministyczne oraz partia “Razem”. W Tczewie nie obyło się bez kontrmanifestacji – narodowcy z Młodzieży Wszechpolskiej organizowali obok protestu pokojową kontrdemontrację podczas której Wszechpolacy oraz Wszechpolki wypowiadali się na temat aborcji postulując całkowity jej zakaz. Zwolennicy legalnej aborcji atakowali słownie narodowców oraz nasyłali na nich policję. W kierunku przedstawiciela MW uczestnik Czarnego Protestu skierował następujące słowa: “Jesteś idealnym przykładem na to, że aborcja z przyczyn społecznych powinna być dozwolona.”.

Iwona Nitza przemawiająca do uczestników “Czarnego Protestu” w Tczewie [fot. tcz.pl]

Wiece proaborcyjne odbywały się wówczas w każdym dużym mieście i często charakteryzowały się dużą wulgarnością. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem z warszawskiego “Czarnego Protestu” podczas którego protestujący atakowali demonstrujących swój sprzeciw wobec aborcji przedstawicieli ruchu Pro-Life.

 

Pytanie, czy Tczewianie chcą, aby organizatorka tego typu manifestacji piastowała urząd prezydenta miasta? Wątpimy.

 

 

Komentarze