Pakistan: dramat 18-letniej chrześcijanki Binish Pauli i jej rodziny | Narodowcy.net

Pakistan: dramat 18-letniej chrześcijanki Binish Pauli i jej rodziny

W pakistańskim Karaczi trwa dramat 18-letniej chrześcijanki Binish Pauli i jej rodziny. Kobieta  została wyrzucona z drugiego piętra gdy odmówiła przejścia na islam i wyjścia za mąż za muzułmanina. Teraz może zostać oskarżona o bluźnierstwo przeciwko Mahometowi, za które grozi kara śmierci.

Młoda chrześcijanka, która odmówiła przejścia na islam, a także wzięcia ślubu z muzułmaninem znajduje się w bardzo trudnej sytuacji. Mężczyzna  chciał ją poślubić, po usłyszeniu odmowy wypchnął dziewczynę z drugiego piętra przez okno. Binish Paula obecnie przebywa w szpitalu, a jej stan zdrowia  jest ciężki. To jednak nie koniec problemów chrześcijanki. Kobieta zgodnie z pakistańskim prawem może zostać oskarżona o bluźnierstwo przeciwko Mahometowi. Wiele wskazuje na to, że może się tak stać, ponieważ odrzucony muzułmanin oraz jego rodzina są oburzeni decyzją dziewczyny.

Po tragicznym zdarzeniu, rodzina muzułmanina zaatakowała młodą kobietę i jej najbliższych. Pod ich adresem padały groźby pozbawienia życia. Rodzina chrześcijanki zgłosiła sprawę lokalnej policji, ale ta nie chciała przyjąć zgłoszenia popełnienia przestępstwa. Doradziła również poszkodowanym, że lepiej nie wnosić spraw przeciwko muzułmanom. Vatican News podkreśla, że rodzice dziewczyny nie mogli również otrzymać żadnej pomocy ze strony personelu szpitala.

Chrześcijańskiej rodzinie pomaga prawnik Tabassum Yousaf, która skierowała wniosek bezpośrednio do trybunału sprawiedliwości. Dzięki temu sprawca ataku na dziewczynę trafił do aresztu i oczekuje na proces. Sytuacja pozostaje jednak niebezpieczna zarówno dla rodziny jak i dla każdego kto stara się jej pomóc. Tabassum Yousaf przyznaje, że sama boi się o swoje dzieci. „Wierzę w Jezusa Chrystusa i chcę pomóc tym ludziom, ponieważ wiem, że jeśli tego nie zrobię, nigdy nic nie zmieni się w Pakistanie” – mówi prawnik.

Źródło: pch24.pl

Komentarze