Państwo Islamskie przyznało się do zamachu na kościół koptyjski w Egipcie | Narodowcy.net

Państwo Islamskie przyznało się do zamachu na kościół koptyjski w Egipcie

W piątek rano na przedmieściach Kairu doszło do ataku na kościół koptyjski i sklep należący do chrześcijan. W wyniku zamachu zginęło 11 osób. Przyznało się do niego Państwo Islamskie.

Jak podają koptyjscy świadkowie, zamachowiec jako pierwszy miał zaatakować sklep, w wyniku czego zginęły dwie osoby, a następnie udał się do oddalonego o cztery kilometry kościoła Mar Mina w Heluanie na przedmieściach Kairu.

Według informacji egipskiego MSW, otworzył on tam ogień do zgromadzonych przed nim wiernych. Zginęło w sumie 11 osób, m.in. policjant oraz młoda kobieta, zmarła po pewnym czasie od ran.

Zamachowiec został zraniony, złapany i aresztowany. Udało się go również zidentyfikować. Jest on odpowiedzialny za kilka zamachów, których dokonał od ubiegłego roku.

Do zamachu przyznało się Państwo Islamskie, jak podaje związana z nim agencja informacyjna Amak. Nie dostarcza jednak żadnych informacji, które uwiarygodniłby tą informację.

7 stycznia przypadają koptyjskie święta Bożego Narodzenia, w związku z czym, tamtejsze kościoły zostały objęte wzmocnioną ochroną policyjną. Koptowie stanowią 10 procent 92-milionowej ludności Egiptu. Od dawna są oni dyskryminowani ze względu na swoją religię, do czego doszły coraz częste w ostatnim czasie ataki przemocy na tą społeczność.

 

Źródła: polskieradio.pl, niedziela.pl

Zdjęcie: Daily News Egypt

Komentarze