Parlament Europejski wywiesza tęczową flagę na oficjalnym maszcie | Narodowcy.net

Parlament Europejski wywiesza tęczową flagę na oficjalnym maszcie


W związku z międzynarodowym dniem przeciw homofobii, Parlament Europejski zdecydował , że po raz pierwszy przed PE zawiśnie tęczowa flaga. Wywołało to sprzeciw części eurodeputowanych, m.in. Ryszarda Legutko z PiS.

Wywieszenie tęczowej flagi przez Parlament Europejski według wstępnego założenia ma być wyrazem solidarności z osobami LGBT. Jednak wywieszenie jej na oficjalny masz odbyło się po raz pierwszy. Do tej pory tęczowa flaga była wywieszana w oknach przez jedną z grup politycznych.

Pomysł Parlamentu Europejskiego nie spodobała się współprzewodniczącemu Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, jednocześnie szefowi delegacji PiS do europarlamentu Ryszardowi Legutko. Wysłał w tej sprawie pismo do przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Antonio Tajaniego, prosząc o wytłumaczenie tej inicjatywy.

Zdaniem eurodeputowanego PiS, Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii “nie ma żadnej podstawy prawnej” i jest “inicjatywą promującą jednej z organizacji lobbystycznych”. Legutko przekonuje, że pod hasłem homofobii kryje się odmowa zmiany definicji małżeństwa. Natomiast ataków na osoby LGBT “właściwie nie ma”.

Europoseł PiS zadaje pytanie Tajaniemu, czy PE w ten sam sposób celebrowałby inne nieoficjalne międzynarodowe dni: muzeów, piwa czy studentów. Dodaje m.in, że Parlament Europejski nie może udawać, że wywieszając tęczową flagę, występuje przeciwko przemocy wobec ludzi. W ocenie polityka PiS, gdyby PE chciał to robić, musiałby wywiesić znak ryby, gdyż to właśnie chrześcijanie, nie osoby związane z LGBT są dziś prześladowani na świecie.

Źródło: wp.pl

Komentarze