Partia Razem próbuje przypisać sobie zasługi w sprawie krakowskiego osiedla | Narodowcy.net

Partia Razem próbuje przypisać sobie zasługi w sprawie krakowskiego osiedla

Partia Razem złożyła wniosek do Najwyższej Izby Kontroli o zbadanie, jak w Nowej Hucie wygląda ochrona konserwatorska. Decyzja ma związek ze sprawą budowy apartamentowca na osiedlu Teatralnym – części układu urbanistycznego wpisanego do rejestru zabytków. Ogłoszono ją w czwartek na tym właśnie osiedlu.

Mieszkańcy chcieli wiedzieć, po co tak naprawdę Partia Razem składa wniosek do NIK, czy to przypadkiem nie zagranie przedwyborcze.

https://www.facebook.com/244615226310168/videos/298630420908648/

Dlaczego przyszliście dopiero teraz? Gdzie byliście, kiedy własnym ciałem zatrzymywaliśmy betoniarki? – pytała w imieniu mieszkańców osiedla Teatralnego Amelia Juszczyk-Michalska. – Pomagali nam już posłowie, radni ze wszystkich klubów, a wy?

Przypomnijmy, trwa walka o zatrzymanie nadbudowy na zabytkowym pawilonie na os. Teatralnym 19. Cały urbanistyczny układ Starej Nowej Huty jest objęty opieką i ochroną konserwatorską. Tymczasem co rusz wydawane są dziwne pozwolenia – jak i to na nadbudowę apartamentowca nad pawilonem. Mieszkańcy, radni i politycy złożyli doniesienia, gdzie tylko się da lecz bezskutecznie.

Źródło: facebook.com

Komentarze