Partia Razem zaprzecza, że Józef Stalin był komunistą | Narodowcy.net

Partia Razem zaprzecza, że Józef Stalin był komunistą

25 listopada jest na Ukrainie dniem pamięci o ofiarach Holdomoru. Młodzi Razem, przybudówka polityczna partii Razem, w ramach uczczenia ofiar postanowiła potępić działania Stalina i zaprzeczyć,że był komunistą.

Post Młodych Razem opublikowany dzisiaj na Facebooku wywołał wielką dyskusję. Można w nim przeczytać, że młodzi działacze “sprzeciwiają się wszelkim formom autorytaryzmu i totalitaryzmu oraz łączymy się z rodzinami ofiar tej wielkiej tragedii, która miała miejsce w latach 1932-1933”. Jednakże lawinę w komentarzach wywołał jeden bardzo szczególny akapit:

Dużą rolę w całym holodomorze odegrał antyukraiński sentyment władz Związku Radzieckiego, a w tym samego Józefa Stalina. To tego właśnie prowadzi przymus oraz szowinistyczne postawy władz.

Internauci w komentarzach zaczęli wytykać błędy historyczne młodym zwolennikom partii Razem. Wszak zboże było na siłę odbierane rolnikom, łącznie z zapasami jakie sobie zostawili dla wyżywienia rodzin. Wsie były pacyfikowane, gdy nie chciały oddać wszystkich plonów, a zboże było ochraniane przez NKWD. Można było zostać skazanym na śmierć za posiadanie pięciu kłosów zboża. Siłą wyrwane zasoby naturalne zostały wykorzystane do finansowania industrializacji Związku Radzieckiego i wielkich zbrojeń.

Jednak to młodych działaczy nie wzrusza:

 

Socjalizm jest drogą do komunizmu. Droga ta prowadzi przez walkę klas, która ma doprowadzić do zlikwidowania własności prywatnej. Każdy kto do tego dąży jest komunistą.Droga ta jest krwawa, usłana trupami. Podczas tej drogi najbardziej ucierpią zwykli ludzie. Na Ukrainie to się wydarzyło. Nie wolno nigdy więcej na to pozwolić.

źródło: facebook.com/mlodzilewicyrazem

Komentarze