Petru: W stulecie niepodległości, Polska powinna wejść do strefy Euro | Narodowcy.net

Petru: W stulecie niepodległości, Polska powinna wejść do strefy Euro

Ryszard Petru stwierdził, że najlepszym sposobem obchodzenia 100-lecia niepodległości, jest … świętowanie go z Niemcami i wejście do strefy euro.

Ostatnio Ryszard Petru, były polityk Nowoczesnej, brał udział w rozmowie na antenie RMF FM. Podczas rozmowy, ujawnił jakby świętował 100-lecie niepodległości, gdyby był premierem. Całe szczęście nim nie jest.

Gdybym był premierem czy prezydentem, zaprosiłbym przywódców Unii Europejskiej na wielkie święto 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. […] jednocześnie myślę, że to byłby doskonały moment, żeby ogłosić datę wejścia Polski do strefy euro.

Stwierdził następnie, w odpowiedzi na pytanie zadane przez prowadzącego, że 11 listopada ogłosiłby tylko datę wejścia do strefy euro, ponieważ nie da się przyjąć euro w ciągu 3 miesięcy.

Jak więc widać, już były poseł Nowoczesnej, a za niedługo już całkiem były poseł, uważa, że uzyskaną własnymi siłami, ciężko wywalczoną od Niemiec i Rosjan niepodległość, należy świętować z … Niemcami.

Można przypomnieć o nie tak dawnym wyczynie Petru, gdy próbował przemycić na teren sejmu w bagażniku działaczy opozycji .

źródło: wmeritum.pl

Komentarze