Pielgrzymka papieża Franciszka na Litwę | Narodowcy.net

Pielgrzymka papieża Franciszka na Litwę

W sobotę papież Franciszek przybył do Wilna, gdzie rozpoczęła się jego czterodniowa pielgrzymka do krajów Bałtyckich.

Na lotnisku biskupa Rzymu przywitała prezydent Litwy – Dalia Grybauskaite. Po krótkiej ceremonii Ojciec Święty udał się do Pałacu Prezydenckiego, gdzie rozmawiał z Grybauskaite, po czym wygłosił przemówienie do litewskich władz.

Ojciec Święty rozpoczął tym samym swoją czterodniową podróż na Litwę, Łotwę i do Estonii. Jest to 25. zagraniczna papieska pielgrzymka, przypadająca w ćwierćwiecze wizyty św. Jana Pawła II w krajach bałtyckich. Franciszek spędzi trzy noce w Wilnie, skąd uda się na Łotwę i do Estonii. W niedzielę odprawi Mszę Św. w Kownie i poprowadzi modlitwę Anioł Pański w parku Santakos – tutaj spodziewany jest udział 100 tys. katolików. Następnie odwiedzi Muzeum Okupacji i Walk o Wolność w dawnej siedzibie KGB w Wilnie. W poniedziałek papież uda się na kilka godzin na Łotwę, do sanktuarium maryjnego w Agłonie. We wtorek opuści Wilno i poleci do stolicy Estonii, Tallina.

Po południu papież Franciszek odwiedzi; kaplicę Matki Bożej Ostrobramskiej, gdzie odmówił modlitwę oraz złożył dar. Przejeżdżając ulicami Wilna od Kaplicy Ostrobramskiej na pl. Katedralny, papież pobłogosławił chorych z Wileńskiego Hospicjum Błogosławionego Księdza Michała Sopoćki. Prowadzi je polska zakonnica Michaela Rak. Na zakończenie pierwszego dnia wizyty odbyło się spotkanie Ojca Świętego z młodzieżą na placu przed wileńską katedrą.

źródło: tvpinfo.pl

Komentarze