Platforma Obywatelska będzie współpracować z białoruskimi partiami opozycyjnymi | Narodowcy.net

Platforma Obywatelska będzie współpracować z białoruskimi partiami opozycyjnymi

Grzegorz Schetyna, lider Platformy Obywatelskiej, spotkał się na Białorusi z liderami trzech partii opozycyjnych. Podpisano wspólną deklarację współpracy.

Lider Platformy spotkał się z liderami Białoruskiej Chrześcijańskiej Demokracji – Wital Rymaszeuski, Zjednoczonej Partii Obywatelskiej – Anatolem Labiedźkim, Ruchu „O wolność” – Jurasiem Hubarewiczem.

Koalicja Centroprawicowa utrzymuje ścisłe stosunki z Platformą Obywatelską jako z jednym z członków Europejskiej Partii Ludowej, która jest naszym partnerem w Unii Europejskiej. Poprzez ten dokument po prostu formalizujemy te stosunki, które już utrzymywaliśmy i które z powodzeniem się rozwijały. Porozumienie przewiduje głębszą współpracę na szczeblu międzynarodowym, czyli pomoc ze strony PO w poruszaniu kwestii białoruskiej na różnych forach międzynarodowych. Przewidziano też kontakty pomiędzy naszymi strukturami na szczeblu oddziałów regionalnych i młodzieżowych oraz udział w konferencjach międzynarodowych, które są ważne zarówno dla Białorusi jak i dla Polski. – dla telewizji Biełsat Juraś Hubarewicz

 

Białoruscy politycy partii opozycyjnych spotkali się z Grzegorzem Schetyną przy okazji spotkania z Komisją Spraw Zagranicznych sejmu polskiego. Politycy białoruscy domagali się od polskich władz ostrzejszej polityki wobec Mińska.

źródło: kresy.pl

Komentarze