PLL LOT da podwyżki pilotom | Narodowcy.net

PLL LOT da podwyżki pilotom

Zarząd Polskich Lini Lotniczych LOT od 1 czerwca podniesie pensje pilotów, którzy są zatrudnieni na etat. Po wprowadzeniu zmian np. pensja kapitana dremlinera będzie wynosiła 18 600 zł brutto, zaś pensja kapitana B737 czy embraera 16 800 zł. W porównaniu do ich obecnych wynagrodzeń pensje wzrosną od 5% do 12%. Ponad to do 600 zł wzrośnie ekwiwalent na mundury.

 “Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zarząd LOT kontynuuje proces zmian w wynagrodzeniach różnych grup zawodowych pracowników. Zmiany te będą wdrażane stopniowo i mają dotyczyć zarówno stałych, jak i zmiennych części wynagrodzeń. Naszą intencją jest, aby rozwój spółki przekładał się również na zadowolenie naszych pracowników.” – powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzecznik PLL LOT Adam Kubicki.

Wprowadzane obecnie zmiany będą polegać na podniesieniu pensum. Podstawa wynagrodzenia będzie wypłacana niezależnie od ilości przepracowanych miesięcznie godzin. Personel pokładowy zatrudniony w LOT ma obecnie minimum 45 godzin do wylatania  w miesiącu.

Ponadto, zarząd PLL OT zdecydował o podniesieniu do 600 zł rocznie ekwiwalentu za umundurowanie dla personelu kokpitowego oraz pokładowego (do tej pory średnio przysługiwało rocznie na ten cel 450 zł). Dotyczyć to będzie zarówno zatrudnionych na etat, jak i współpracujących z LOT Cabin Crew i LOT Crew. Piloci LOT Cabin Crew i LOT Crew dostaną ten ekwiwalent po raz pierwszy.

źródło: businessinsider.com.pl

Komentarze