Policja francuska pacyfikuje protest "żółtych kamizelek" | Narodowcy.net

Policja francuska pacyfikuje protest “żółtych kamizelek”

Francuska policja za pomocą gazu łzawiącego i armatek wodnych rozpędziła protest “żółtych kamizelek”. Francuzi protestowali dzisiaj przeciwko podwyżce akcyzy na paliwo. Osiem tysięcy ludzi protestowało w Paryżu.

Według ministra spraw wewnętrznych Francji Christophe Castaner osiem tysięcy osób protestowało w stolicy, a 23 tysiące w całym kraju na pozostałych 10 protestach. Gdy tłum zaczął skandować hasła przeciwko prezydentowi i kierować się w stronę Pałacu Elizejskiego rozpoczęły się zamieszki. Policja tłumaczy użycie gazu i armatek wodnych tym, że w tłumie były członkowie nacjonalistycznych ugrupowań, którzy mieli atakować funkcjonariuszy.

Minister spraw wewnętrznych liderka Zjednoczenia Narodowego ponosi odpowiedzialność za zamieszki, ponieważ jej zwolennicy odpowiedzieli na apel liderki i wzięli udział w manifestacji. Marie Le Pen odrzuciła oskarżenia ministra.

To jedna krótka migawka z dzisiejszych wydarzeń w Paryżu Brawo Macron, brawo UE 🙂 Europa cofa się do czasów kiedy ludzie walczący o prawdę, wolność i dobrobyt byli zmywani z ulic armatkami wodnymi.

Opublikowany przez Jola Komarek Sobota, 24 listopada 2018

źródło: forsal.pl, magnapolonia.org

Komentarze