Polka zwyciężczynią 16 Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci | Narodowcy.net

Polka zwyciężczynią 16 Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci

Roksana Węgiel  zwyciężyła w konkursie Eurowizji Junior. Młoda wokalista po ogłoszeniu wyników  podziękowała za głosy, które zostały na nią oddane.

Polska wokalista, wygrała tegoroczny konkurs Eurowizja Junior w Mińsku. Piosenkarka, o której mówi  cały kraj, zaśpiewała utwór „Anyone I Want To Be”. Wykonała go w dwóch językach: polskim oraz angielskim.

Triumf, który zanotowała Roksana Węgiel, ma historyczny charakter. Jak dotąd żadnemu polskiemu wykonawcy nie udało się bowiem zwyciężyć w konkursie Eurowizja Junior. Do tej pory najlepszy wynik należał do Alicji Regi, która ze swoim utworem „Mój Dom” zajęła ósme miejsce w Eurowizji Junior 2017.

Po ogłoszeniu wyników młoda piosenkarka była niezwykle szczęśliwa. „Moja piosenka mówi, że najważniejsze są marzenia, które każdemu mogą pomoc osiągnąć wszystko” – powiedziała.

Po chwili złożyła  podziękowania, które z miejsca podbiły serca Polaków. „Chciałabym podziękować Polsce, całej Europie, moim tancerkom, rodzinie i Bogu. Dziękuję także Białorusi za organizację konkursu” – powiedziała rozentuzjazmowana 13-latka.

Tegoroczny finał Eurowizji dla dzieci odbył się na Białorusi po raz drugi w historii. Poprzednim razem miało to miejsce w 2010 roku.

Źródło: wmeritum.pl

Komentarze