Polscy kibice nie odpuszczają antypolskiemu klubowi z Sewilli | Narodowcy.net

Polscy kibice nie odpuszczają antypolskiemu klubowi z Sewilli

Kibice Śląska Wrocław nie odpuszczają Sevilli. W tym sezonie ruszyli w pogoń za hiszpańskim klubem.

Kilka lat temu na internetowym serwisie kibiców drużyny FC Sevilla pojawiła się fotorelacja z meczu z Sevilli ze Śląskiem Wrocław, do której został dodany napis “Welcom to Katyń”. Kibicie hiszpańskiego klubu w ten sposób chcieli wyśmiać polskich kibiców.

Jak się okazało, fani Sevilli są wielkimi zwolennikami komunizmu min. obchodzą urodziny Fidela Castro, będącego komunistycznym dyktatorem. Po meczu Śląska Wrocław z Sevillą, postanowili pokazać swoje sympatie do komunizmu i przy okazji sprowokować, a także wyśmiać kibiców Śląska,

Od tamtego momentu, z oczywistych powodów, między kibicami obydwu drużyn często dochodzi do różnego rodzaju konfrontacji. W tym roku, podczas meczów hiszpańskiego zespołu w środkowo-wschodnio europejskich miastach, kibice Śląska nie odpuszczali fanom Sevilli.

Podczas meczu Sevilli z węgierskim klubem, do Budapesztu wybrała się spora grupa polskich kibiców. Celem ich wyjazdu było wspieranie bratniego klubu z Węgier, a także przypomnienie kibicom Sevilli ich czynów.

Kolejny mecz klubu z Hiszpanii, tym razem w Czechach, przyciągnął znów polskich kibiców. Tym razem Polacy wywiesili transparent z napisem “SEVILLA KURWO… WHERE ARE YOU.”

Jednak od meczu Śląska Wrocław Sevillą, hiszpańscy kibice nie mają odwagi stanąć na przeciw Polakom. Sektory gości podczas meczów zawsze świecą pustkami. Lecz w tym roku, Hiszpanie widząc nieugiętą postawę Polaków, postanowili dać im pisemną odpowiedź, odpowiedź, która oburza…

Zeszłego roku byliśmy w Mariborze, Monachium i Manchesterze. Byliśmy w Polsce i Śląsk nie pojawił się przed obawą spotkania z chuliganami Legii. Gówniany mecz z gównianym zespołem w gównianych eliminacjach. Na pewno będziemy na jednym lub dwóch wyjazdach w Lidze Europy. Jeśli chcecie z powrotem swoje barwy i flagi to powinniście przyjechać do Sevilli i przestać robić z siebie głupków w Europie. Takie mecze nie są dla nas, my jesteśmy na wakacjach.

 

Komentarze