Polska imigracyjnym liderem w UE. Eurostat publikuje dane | Narodowcy.net

Polska imigracyjnym liderem w UE. Eurostat publikuje dane

Wedle najnowszych danych Eurostatu w 2017 roku wydano około 3,1 miliona pozwoleń na osiedlenie się po raz pierwszy w krajach Unii Europejskiej osobom spoza UE. W tym 683 228 pozwoleń wydała Polska. Jest to 22% całości.

Niemcy wydały około 535 tysięcy pozwoleń (17%), Wielka Brytania 517 tysięcy (16%), Francja 250 tysięcy (8%), Hiszpania 231 tysięcy (7%), Włochy 187 tysięcy (4%).

Tabela zawarta w raporcie Eurostatu. Polska niechlubnym imigracyjnym liderem.

59% wszystkich wydanych pozwoleń ze względu na pracę przypadło na Polskę. W Niemczech, Hiszpanii, Włoszech i Wielkiej Brytanii ogromna część pozwoleń wiązała się z powodami rodzinnymi. Wniosek? Migranci sprowadzają swoich bliskich. A ci bliscy prawdopodobnie sprowadzą swoich bliskich. I tak dalej.

87% osób które osiedliły się w Polsce, zrobiło to w celu znalezienia zatrudnienia.

88% Ukraińców którzy osiedlili się w UE osiedliło się w Polsce.

2/3 Syryjczyków i 61% Afgańczyków osiedliło się w Niemczech, większość Hindusów i Chińczyków w Wielkiej Brytanii, a 41% Marokańczyków znalazło nowy dom w Hiszpanii.

Kolejna tabela z raportu. Ukraińcy przyjeżdżają do UE do pracy, Syryjczycy, Afgańczycy, Irakijczycy przede wszystkim jako uchodźcy, Chińczycy na studia, a Hindusi, Marokańczycy i Turcy do rodziny.

Źródło

Komentarze

Adam Szabelak

Działacz Młodzieży Wszechpolskiej. Organizator turnieju piłkarskiego "Cześć Ich pamięci!". Zainteresowania: geopolityka, wędrówki, gry "bez prądu", niszowa piłka nożna.