Polska liderem wśród państw przyjmujących imigrantów | Narodowcy.net

Polska liderem wśród państw przyjmujących imigrantów

Polska przyjmuje najwięcej imigrantów pośród krajów unii europejskiej. Z danych Eurostatu wynika iż w naszym kraju wydano ponad 635 tysięcy pozwoleń na pobyt co stanowi o 91 tysięcy więcej niż Niemcy. Większość imigrantów przyjeżdżających do naszego kraju stanowią Ukraińcy oraz Białorusini.

Aż 78% wszystkich imigrantów z Ukrainy w Unii Europejskiej dostało pozwolenia pobytu właśnie w naszym kraju, przyjeżdżają oni głównie do pracy. To właśnie w Polsce największą ilość pozwoleń stanowią pozwolenia na pobyt ze względu na pracę, dla porównania w Wielkiej Brytanii największą ilość stanowią pozwoleń stanowią cele edukacyjne, a w innych państwach Europy zachodniej są to powody rodzinne.

Pomimo zapewnień rządu o nieprzyjmowaniu imigrantów, liczba obcokrajowców w granicach naszego państwa stale rośnie, a w większych miastach coraz częściej można usłyszeć obce języki. Zdaniem Jerzego Wilczka z portalu Bezprawnik.pl Polska powoli zmienia się nieodwracalnie, doganiamy zachód pod względem kosmopolityzmu i imigracji. Wilczek zwraca także uwagę:

Jeszcze niedawno Polska była krajem narodowym – zresztą jednym w ostatnich Europie. Jednak zmienia się to na naszych oczach – coraz więcej jest u nas już nie tylko Ukraińców czy Białorusinów, ale nawet i Azjatów.

Z pewnością może to świadczyć o zmianach społecznych toczących nasze społeczeństwo

Źródło: Bezprawni.pl

Komentarze