Polska przyjmuje najwięcej imigrantów w całej Europie. Przestajemy być homogenicznym krajem | Narodowcy.net

Polska przyjmuje najwięcej imigrantów w całej Europie. Przestajemy być homogenicznym krajem

Polska z kraju najbardziej homogenicznego w Unii Europejskiej, staje się krajem imigrantów – pisze W najnowszym wydaniu “The Economist”. Nasz kraj popełnia te same błędy, które popełniły państwa zachodu. Przyjmujemy najwięcej imigrantów w Europie.

W latach 2014 – 2019 do naszego kraju przybyło, nie tylko, prawie 2 miliony Ukraińców ale także 36 tyś. Nepalczyków, 20 tyś. Hindusów oraz 18 tyś. Banglijczyków. Jest to zasadnicza zmiana, w roku 2011 nasz kraj wskazywany był jako najbardziej homogeniczny, w którym żyło zaledwie 100 tyś. imigrantów.

To samo zrobił rząd w Niemczech, przyjmując 2 mln „czasowych” imigrantów między 1950 a 1970 rokiem. Jak się okazało, duża część z nich jednak została.

– Pisze tygodnik, wskazuje także na inny błąd popełniany przez Polskę, chodzi mianowicie  o założenie że skoro imigrantów nie jest tak duża, a spora część z nich jest nam bliska kulturowo, to imigracja nie wpłynie negatywnie na politykę wewnętrzną państwa.

“The Economist” w swoim artykule wskazuje na wiele historii z państw zachodnich, między innymi z Wielkiej Brytanii, które świadczą o braku asymilacji migrantów którzy stwarzają zagrożenie wewnętrzne. Jednym z przykładów są polscy imigranci w UK, którzy zaczeli przybywać do Wielkiej Brytanii w 2004 roku, pomimo podobieństw kulturowych i etnicznych.

Ale kwintesencją europejskości obecnego polskiego rządu jego niechęć do dyskusji na temat imigracji i – co ważniejsze – uzasadnienie jej. (…) PiS jest jedną z najbardziej nieliberalnych partii rządzących w Europie, jednak ma jedną z najbardziej liberalnych polityk imigracyjnych. To jak brudny sekret.

Źródło: The Economist

Komentarze